KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Złoto i srebro dla Dunlop TrailSmart w testach opon wiodącego magazynu motocyklowego

Warszawa, 6 sierpnia 2015 r.

Złoto i srebro dla Dunlop TrailSmart w testach opon wiodącego magazynu motocyklowego 

Sukces Dunlop TrailSmart w testach opon klasy adventure 

Opona Dunlop TrailSmart zaledwie cztery miesiące temu zadebiutowała na rynku, a już zajęła 1. i 2. miejsce w dwóch niezależnych testach opon klasy adventure, przeprowadzonych przez specjalistyczne niemieckie czasopismo motocyklowe „Motorrad”. Uzyskane wyniki potwierdzają zaangażowanie Dunlopa w projektowanie wysoce efektywnych opon, które oferują wyjątkowe parametry hamowania na suchej i mokrej nawierzchni oraz konstrukcję, zapewniającą większe przebiegi. 

W pierwszym teście eksperci magazynu „Motorrad” porównali drogowe i terenowe możliwości pięciu różnych typów opon*, testując je na motocyklu BMW R 1200 GS**. W tym badaniu opony Dunlop TrailSmart okazały się bezkonkurencyjne i zajęły pierwsze miejsce, z rekomendacją („Motorrad Kauftip”) do jazdy po drogach. Tak wysoka ocena to zasługa: wysokiej przyczepności opony na różnorodnych drogach gruntowych, „precyzyjnego dopasowywania się do nich”*** oraz pewności prowadzenia na mokrej nawierzchni. Ponadto „Motorrad” uznał TrailSmart za „najlepszy wybór dla motocykli typu GS do codziennych zastosowań”. 

Drugi test „Motorrad”, w którym ogumienie TrailSmart porównywano z czterema produktami konkurencji, przyniósł oponie Dunlop kolejne, tym razem drugie miejsce na podium****. Oponę TrailSmart chwalono za sportowe właściwości na drogach gorszej jakości i solidną przyczepność na mokrej nawierzchni*****. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w pierwszym sezonie sprzedaży opona Dunlop TrailSmart sprawdza się tak dobrze w zestawieniu z konkurencyjnym ogumieniem. Wprowadzamy na rynek opony, które pasują do szybkiego tempa życia naszych konsumentów i sprawdzają się w różnorodnych sytuacjach drogowych. Jesteśmy dumni z osiągniętych rezultatów, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie, oraz z faktu, że wszechstronność opony cieszy się uznaniem już od momentu jej wejścia na rynek” - powiedział Andy Marfleet, menedżer marketingu opon motocyklowych Dunlop.

* Motorrad, wydanie 14/2015; konkurenci: Continental TKC 70, Continental TKC 80, Metzeler Karoo 3, Michelin Pilot Road 4 Trail
** Dunlop TrailSmart pasuje do wiodących motocykli klasy adventure najważniejszych producentów, w tym chłodzonych olejem i wodą modeli BMW R1200 GS 
*** Motorrad, wydanie 14/2015. Konkurenci: Continental TKC 70, Continental TKC 80, Metzeler Karoo 3, Michelin Pilot Road 4 Trail
"Der TrailSmart zeigt sich auf Landstraßen wie geschaffen für die GS. Der Dunlop fährt sich nicht nur handlich und neutral, sondern glänzt auch mit perfekter R?ckmeldung und breitem Grenzbereich.”
**** Motorrad, wydanie 13/2015. Konkurenci: Continental Trail Attack 2, Metzeler Tourance Next, Michelin Anakee III, Pirelli Scorpion Trail II
***** Motorrad, wydanie 13/2015; konkurenci: Continental Trail Attack 2, Metzeler Tourance Next, Michelin Anakee III, Pirelli Scorpion Trail II “Auf Landstraßen überzeugen die sportlichen Qualitäten des TrailSmart, bei Regen sein starker Grip”

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Idąc za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje motocyklistom dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko dzięki najnowszym technologiom oponiarskim. Opony Dunlop montowane są jako standardowe wyposażenie w takich markach, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha. 

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach w 22 krajach. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3000 osób.