KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Winter Sport 5 – wszystko co warto wiedzieć o nowej oponie zimowej Dunlop

Nowy produkt w rodzinie Dunlop to idealne rozwiązanie dla aktywnych kierowców, którzy nie chcą rezygnować z 

dynamicznego stylu jazdy także w warunkach zimowych. Dunlop Winter Sport 5 to doskonała przyczepność i osiągi na zmrożonych nawierzchniach, a także mokrych, pokrytych błotem pośniegowym, czy samym śniegiem. Nowa opona daje pewność prowadzenia w zakrętach i skutecznego hamowania na mokrych drogach.

Winter Sport 5 jest piątą generacją w wielokrotnie nagradzanej rodziny opon sportowych Dunlop. W porównaniu z poprzednim modelem najnowszy posiada wiele rozwiązań, które gwarantują udoskonalone zachowanie ogumienia na drodze:
1. zwiększona liczba bloków zapewnia lepsze osiągi na drogach pokrytych śniegiem,  
2. kątowo ustawione lamele w części centralnej bieżnika pozwalają na uzyskanie doskonałej przyczepności bocznej na śliskich drogach,
3. zwiększona głębokość rowków chroni przed aquaplaningiem, 
4. zoptymalizowana konstrukcja i dystrybucja masy poprawiają efektywność paliwową. 

Dzięki tym udoskonaleniom opona oferuje też wyższe osiągi niż wcześniejsze modele* :
o 5% lepsze hamowanie na mokrej nawierzchni,
o 16% lepsze hamowanie na lodzie,
o 15% niższy opór toczenia, 

o 4% lepsze przyspieszenie na śniegu. 

Swoje unikalne właściwości Winter Sport 5 zawdzięcza pracy ponad 400 specjalistów, projektantów i inżynierów, którzy przez 24 miesiące doskonalili budowę opony, poddając ją wymagającym testom na trzech kontynentach. Dzięki temu Goodyear Dunlop gwarantuje klientom, że kupując oponę Winter Sport 5 będą przygotowani na nieoczekiwane zdarzenia na zimowych drogach. 

Kierowcy, którzy chcą się cieszyć sportową jazdą zimą mają do wyboru ogumienie w 43 rozmiarach: szerokości od 195 do 255, profilu od 40 do 65, na obręcze o średnicy od 15” do 19”. Dunlop Winter Sport 5 spełnia wszelkie wymogi ogumienia zimowego, więc nosi oznaczenia symbolem trzech szczytów górskich i płatka śniegu. 

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate 

doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Wielu wiodących producentów samochodów, w tym Mercedes, Renault Sport, Jaguar, Audi, Bentley, Maserati, VW, SEAT, Mini, 

Toyota i BMW montuje najnowsze opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie. W 2013 roku minęła 125. rocznica powstania marki i wynalezienia przez jej założyciela opony pneumatycznej. Więcej informacji o Dunlop można znaleźć na stronach www.dunlop.eu  i www.motorsport.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 49 zakładach w 22 krajach. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3000 osób.