KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Więcej rozważnych kierowców na polskich drogach

Więcej rozważnych kierowców na polskich drogach

 

Kolejna edycja programu defensywnikierowcy.pl

 

 

 

Ponad 115 000 polskich internautów wzięło dotąd udział w multimedialnym, ogólnopolskim programie na rzecz bezpieczeństwa kierowców i aut firmowych "www.defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe", którego partnerem jest Grupa Goodyear Polska, a organizatorem grupa medialna IPM, sygnatariusz Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Drogowego. Celem programu jest propagowanie rozważnego i nieagresywnego stylu jazdy oraz szkolenie z zasad defensywnej jazdy.

 

Program zyskał odbiorców zarówno wśród kierowców firmowych, jak i użytkowników internetu. Niełatwy kurs e-learningowy prezentuje zasady defensywnej jazdy i w interesujący sposób pozwala je przyswoić osobom, którym za kierownicą zazwyczaj towarzyszy pośpiech, stres, negatywne emocje, czy też zmęczenie i rozproszenie uwagi.

 

W tym roku szkolenia kierowców nie ograniczą się wyłącznie do kursu internetowego. Dostępny na stronie internetowej e-learning będzie wprowadzeniem do praktycznych szkoleń i warsztatów, przygotowanych w dwóch wariantach - dla managerów flot i dla kierowców aut firmowych. Program zawiera warsztat fleet managera z elementami polityki bezpieczeństwa floty, trening i test psychologiczny, zajęcia z policjantem i ratownikiem medycznym, a także doskonalenie techniki jazdy na autodromie, który jest kolejnym etapem szkolenia.

 

„Głównym założeniem naszej metody szkoleniowej jest przekonanie, że klucz do bezpieczeństwa na drodze to, w pierwszej kolejności, zmiana sposobu myślenia - umiejętność przewidywania zdarzeń, kontrola i analiza sytuacji na drodze oraz opanowanie agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań. Jeśli do tak przeprogramowanej świadomości kierowcy, dodamy techniczny trening na autodromie, mamy ogromną szansę na realną i trwałą poprawę. Jestem wdzięczny naszym partnerom, Grupie Goodyear Polska i BP Europa SE, za kolejny rok współpracy i ich autentyczne zaangażowanie w ideę bezpieczeństwa drogowego” - powiedział Mariusz Murzyński, Prezes IPM.

 

 

Co roku dziesięciu najlepszych defensywnych kierowców - wybranych w drodze konkursu spośród setek zgłoszeń - bierze udział w trudnym, całodziennym szkoleniu na torze, podczas którego instruktorzy jazdy wybierają najlepszego kierowcę. W tym roku konkurs na Kierowcę Roku 2011 zostanie ogłoszony przed wakacjami.

 

Aby dodatkowo uatrakcyjnić tegoroczną odsłonę programu „www.defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne AutoFirmowe”, główna strona serwisu zostanie wzbogacona o zupełnie nowe narzędzia, czyli Moduł Fleet Managera i Moduł Partnera. Pierwszy z nich umożliwi kierownikom flot włączenie e-learningu do własnego programu bezpieczeństwa firmy oraz dzięki narzędziom internetowym, zarządzanie szkoleniem swoich kierowców i bieżącą kontrolę ich postępów w trybie on-line. Użytkownicy tego modułu otrzymają również dostęp do publikacji z zakresu zarządzania bezpieczeństwem floty. Z kolei w Module Partnera znajdą się informacje dotyczące działań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

 

Dodatkowo, na stronach internetowych programu pojawi się więcej multimediów o charakterze edukacyjnym. Zaktualizowaną wersję e-learningu uzupełnią materiały wideo.

 

„Porównując ze sobą statystyki drogowe 2010 i 2009 roku wyraźnie widać spadek liczb wypadków, rannych i zabitych. Mimo to nadal te dane przerażają, bowiem w ubiegłym roku doszło do niemal 45 tysięcy wypadków, w których zginęło około 4 tysięcy osób. To trzeba zmienić, m.in. dbając o wzrost wiedzy i umiejętności bezpiecznego prowadzenia pojazdów wśród polskich kierowców. Dlatego Goodyear troszczy się o poprawę bezpieczeństwa, zarówno poprzez innowacyjne rozwiązania, które stosujemy w naszych oponach, jak i angażując się w programy edukacyjne, np. Bezpieczne Auto Firmowe. Uważamy, że dzięki takim inicjatywom będzie rosła liczba kierujących pojazdami w sposób bezpieczny i odpowiedzialny” - powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Grupy Goodyear Polska.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_02_15_Goodyear_Partnerem_programu_bezpieczne_auto_firmowe/def_logo_small.JPG