KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Tytul King of Germany dla Dunlop VTG NoLimit Racing Team

Polacy znów Mistrzami Niemiec!
Ogromny sukces zawodników Dunlop VTG NoLimit Racing Team  w najważniejszych europejskich zawodach tego sezonu

 

Marcin Blauth i Grzegorz Staszewski – zawodnicy Dunlop VTG NoLimit Racing Team zdeklasowali rywali i udowodnili, że Polska jest potęgą w Drag Racingu. W zawodach rozegranych w ostatni weekend maja br. w Alkersleben koło Erfurtu wywalczyli tytuł King of Germany 2011, wicemistrzostwo Niemiec i pierwsze dwa miejsca w klasie Drag AWD. Tym samym powtórzyli swój sukces z 2009 roku, kiedy pierwszy raz zdobyli tytuł King of Germany. W tegorocznych zawodach startowało ok. 200 zawodników, z których aż 70 stanęło do walki o tytuł Mistrza Niemiec.


Marcin Blauth, jeżdżący GMC Typhoonem z napędem na cztery koła, zdobył najważniejszą statuetkę prestiżowych zawodów King of Germany, a wcześniej pierwsze miejsce w swojej klasie. We wszystkich wyścigach osiągnął bardzo podobne czasy przejazdu, pomiędzy 9,2 a 9,6 sek.

„Jestem bardzo zadowolony, bo jeździłem w tych zawodach z dokładnością szwajcarskiego zegarka, a powtarzalność w tym sporcie to jeden z kluczy do sukcesu” – podsumował Marcin Blauth.

 
Grzegorz Staszewski, także startujący w najsilniejszej klasie aut 4-napędowych, w swojej Corvettcie zanotował czas 8,9 sek. Nie ominęły go perypetie sprzętowe, ale ich skutki szczęśliwie udało się zminimalizować. Ogromne doświadczenie mechaników i kierowcy zadecydowało, że Grzegorz, zdobywca zeszłorocznego King of Germany, w tym roku zyskał tytuł wicemistrza oraz srebro w klasie AWD. Faworytem zawodów był Niemiec Michael Vogt, który jeździł bardzo „nierówno”.

„Miał wyjątkowo błyskotliwe starty, ale i sromotne porażki. Ostatecznie nie doszedł nawet do finału” – powiedział Marcin Blauth.


King of Germany to jedna z najistotniejszych imprez wyścigowych na ¼ mili w Europie, najważniejsza w tym sezonie, najbardziej licząca się w światowych rankingach i najsilniej obsadzona. Zawody rozgrywane są w systemie pucharowym – najpierw eliminacje w każdej klasie, potem ćwierćfinały, półfinały i finał z udziałem czterech zawodników. Aby jednak zdobyć King of Germany, trzeba potem ten sukces powtórzyć stając w szranki z najsilniejszymi zawodnikami z każdej z czterech klas.

 

„To był szok dla zawodników, organizatorów i kibiców. Wszyscy musieli przełknąć gorzką pigułkę, bo kolejny raz my, zawodnicy z Polski, zdobyliśmy najważniejsze trofea imprezy. Trzeci rok z rzędu wydarliśmy im zwycięstwo. To niesamowite, bo kiedy pierwszy raz przyjechaliśmy na King of Germany byliśmy małymi, nikomu nie znanymi ‘żuczkami’ w dragracingowym świecie. Teraz to się zmieniło” – cieszył się Marcin Blauth.

 

W sezonie 2011 Dunlop VTG NoLimit Racing Team to dwóch najbardziej utytułowanych polskich zawodników: Marcin Blauth, znany kibicom jako „Blacha” oraz rekordzista Polski w swojej klasie, Grzegorz „GS” Staszewski. Obaj startują w najmocniejszej klasie wyścigów na ¼ mili – Drag AWD – i obaj pod maskami swoich maszyn mają 1500 koni mechanicznych. To dwaj zawodnicy, którzy prywatnie przyjaźnią się, a pomiędzy którymi od lat rozgrywa się wyrównana rywalizacja o pierwszeństwo w polskich i europejskich zawodach na ¼ mili.

 

„Dunlop już od lat konsekwentnie wspiera zespół Dunlop VTG NoLimit Racing Team. Cieszymy się i czujemy ogromną dumę, że właśnie ci zawodnicy odnoszą spektakularne sukcesy zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Gratulujemy i prosimy o więcej” – powiedział Łukasz Tłuchowski, Starszy menedżer marki Dunlop w Goodyear Dunlop Tires Polska.


Już w najbliższy weekend, 4-5 czerwca, zawodnikom Dunlop Teamu będzie można kibicować w Warszawie – podczas zawodów Men’s Day - na o połowę krótszym dystansie 1/8 mili.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire [&] Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_03_Tytul_King_of_Germany_dla_Dunlop_VTG_NoLimit_Racing_Team/Dunlop VTG NoLimit Racing Team_448_276__1.jpg

 Fot: GMC Typhoon z napędem na cztery koła, którym jeździ Marcin Blauth

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_03_Tytul_King_of_Germany_dla_Dunlop_VTG_NoLimit_Racing_Team/Dunlop VTG NoLimit Racing Team_448_299__2.jpg

Fot: GMC Typhoon z napędem na cztery koła, którym jeździ Marcin Blauth

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_03_Tytul_King_of_Germany_dla_Dunlop_VTG_NoLimit_Racing_Team/Dunlop VTG NoLimit Racing Team Puchar_448_334__4.jpg

Fot: Puchar King of Germany

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_03_Tytul_King_of_Germany_dla_Dunlop_VTG_NoLimit_Racing_Team/Marcin Blauth z pucharem King of Germany_299_448__3.jpg

Fot: Marcin Blauth z pucharem King of Germany