KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Tytuł Kierowcy Roku 2011 przyznany

Tytuł Kierowcy Roku 2011 przyznany

Zakończyła się czwarta edycja konkursu w ramach akcji www.defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_11_28_Tytul_Kierowcy_Roku_2011_przyznany/4_defensywnikierowcy.jpg

 

Znamy już Kierowcę Roku 2011 programu ‘www.defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe’ – tytuł przyznany został Natalii Grabe-Zarembie, właścicielce szkoły jazdy. Drugie miejsce w tegorocznej edycji zajął Sławomir Kwarciak, egzaminator wewnętrzny w centrum szkolenia kierowców. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Hampel, przedstawiciel handlowy.

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_11_28_Tytul_Kierowcy_Roku_2011_przyznany/2_Kierowca_Roku_2011_Marta_Konopacka_Natalia_Grabe_Zaremba.JPG

Foto: Marta Konopacka, Natalia Grabe-Zaremba

 

„Zwyciężczyni, poza umiejętnościami, wyróżniła się na tle innych kierowców przewidywalnością zachowań i spokojem” – ocenił Daniel „Lopez” Dymurski, doświadczony rajdowy pilot Tomasza Kuchara, juror konkursu.

 

Tegoroczna formuła konkursu Kierowca Roku nieco różniła się od poprzednich edycji i miała silniejszy akcent praktyczny. „Najpierw kierowcy musieli ukończyć kurs on-line dotyczący zasad defensywnej jazdy. Później przedstawiali oni swoje propozycje dotyczące 11. przykazania uzupełniającego ‘Dekalog Defensywnego Kierowcy’. Finaliści natomiast musieli pokazać, że umieją w praktyce zastosować zasady takiej jazdy” – powiedział Mariusz Murzyński, prezes wydawnictwa IPM, organizatora konkursu.

 

Finaliści Konkursu przeszli szkolenie teoretyczne, podczas którego instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara – Krzysztof „Wincent” Wincentowicz i Daniel „Lopez” Dymurski – przekazali im cenne wskazówki dotyczące zasad defensywnej jazdy oraz przyjaznej dla środowiska naturalnego (eco driving).
To zagadnienia, które są istotne dla bezpieczeństwa na drodze i powinny wyróżniać dobrego kierowcę w XXI wieku. Zasady jazdy defensywnej to nie tylko bezpieczeństwo, ale również kultura na drodze, natomiast znajomość zasad eco drivingu – nowości w programie szkolenia – może bezpośrednio przełożyć się na zawartość portfela kierowców.

 

Przedmiotem zmagań praktycznych w ostatnim etapie Konkursu była natomiast defensywna jazda w wydaniu miejskim. Całość odbyła się w Warszawie – mieście, w którym jest najwięcej samochodów, remontów, nie brakuje też… niekulturalnych kierowców. Dziesięciu finalistów konkurowało na warszawskich ulicach, a jury w swoich ocenach brało pod uwagę zarówno przygotowanie kierowcy przed wyruszeniem w trasę, jak i zachowanie za kierownicą: płynność prowadzenia, stosowanie technik z zakresu jazdy ekologicznej czy przewidywanie sytuacji
na drodze.

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_11_28_Tytul_Kierowcy_Roku_2011_przyznany/1_Kierowca_Roku_2011.JPG

Foto:  Natalia Grabe-Zaremba

 

„Poznanie zasad w teorii to coś zupełnie innego, niż umiejętność zastosowania ich w praktyce. Cieszę się, że formuła konkursu ewoluuje. Szkolenie w miejskich realiach ma cenny walor praktyczny i zapewne przełoży się na wzrost umiejętności kierowców, a przecież na tym właśnie zależy Grupie Goodyear Polska i wszystkim aktywnym uczestnikom ruchu drogowego” – powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor Komunikacji Grupy Goodyear Polska.

 

Natalia Grabe-Zaremba – Kierowca Roku 2011 to trzecia kobieta, która zwyciężyła w kolejnych edycjach konkursu, w latach 2008-2011.

 

Uroczyste wręczenie nagród najlepszym kierowcom 4. edycji programu ‘www.defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe’ odbyło się podczas X Ogólnopolskiego Salonu Pojazdów, Produktów Flotowych i Okołoflotowych Fleet [&] Business Day 2011 w Warszawie.

 

Dekalog Defensywnego Kierowcy

  1. Bądź uważny!
  2. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania!
  3. Ustąp pierwszeństwa!
  4. Nie pędź!
  5. Nie prowadź osłabiony!
  6. Zapinaj pasy!
  7. Nie przejeżdżaj na czerwonym świetle!
  8. Prowadź precyzyjnie!
  9. Rozluźnij się
  10. Nie śpij!

Kierowca defensywny to przede wszystkim kierowca odpowiedzialny. Realistycznie ocenia własne możliwości. Kontroluje swoje emocje i jest tolerancyjny wobec innych kierowców, a także pieszych. Dostosowuje prędkość do warunków na drodze i do stanu swojego organizmu. Nie prowadzi pod wpływem alkoholu, leków czy narkotyków. Zapina pasy. Zachowuje bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Jest uważny i przewidujący. Jeździ tak, aby chronić własne życie i nie być zagrożeniem dla innych.

 

Celem programu defensywnikierowcy.pl – adresowanego w pierwszej kolejności do kierowców aut firmowych – jest teoretyczne i praktyczne szkolenie kierowców z zasad jazdy defensywnej. Kurs e-learningowy uczy zasad jazdy defensywnej i w ciekawy sposób pozwala je przyswoić. Ogólnopolski program na rzecz bezpieczeństwa drogowego został zainaugurowany na początku 2008 r.

 

Strona internetowa programu defensywnikierowcy.pl jest dostępna przez cały rok, umożliwiając internautom nieprzerwany dostęp do bieżących informacji, filmów, testów i e-learningu. Można na niej także obejrzeć relację z finału zmagań o tytuł Kierowcy Roku 2011.

 

Partnerzy programu

 

Partnerzy strategiczni to: Grupa Goodyear w Polsce (już od czterech lat jako partner wszystkich edycji programu – wspólnie z organizatorem decyduje o jego celach, zawartości merytorycznej i formule) i BP Europa SE, a partner wspierający - Auto Gaz Śląsk. Do partnerów merytorycznych należą Akademia Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara, Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” oraz Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a do patronów medialnych: moto.pl, autotrader.pl, tabor24.pl i autoefl.pl. Organizatorzy programu defensywnikierowcy.pl to serwis moto24.tv i wydawnictwo IPM (Internet Prasa Media) z Wrocławia, sygnatariusz Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Drogowego.