KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Trwa konkurs na Kierowce Roku 2011 - www.defensywnikierowcy.pl

Trwa konkurs na Kierowcę Roku 2011

Do wygrania bezpłatne warsztaty z bezpiecznej jazdy

  

Już po raz czwarty polscy kierowcy będą mogli konkurować o tytuł Najlepszego Kierowcy w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ‘www.defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe’. Celem akcji jest promocja bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców. Do udziału w wydarzeniu zapraszają organizatorzy programu oraz partner strategiczny – marka Goodyear.

 

Akcja kierowana jest do internautów, którzy po zapoznaniu się z zasadami defensywnej jazdy i uzyskaniu wirtualnego certyfikatu mogą przystąpić do udziału w konkursie. Uczestnicy rywalizować będą o udział w profesjonalnym szkoleniu z zakresu bezpiecznej jazdy oraz o tytuł Kierowcy Roku 2011. Zadaniem konkursowym tegorocznej edycji jest sformułowanie jedenastego przykazania Dekalogu Defensywnego Kierowcy.

 

W zmaganiach konkursowych mogą wziąć udział wszyscy internauci, którzy uzyskają certyfikat defensywnego kierowcy. Uczestnicy, po zapoznaniu się z Dekalogiem Defensywnego Kierowcy dostępnym na stronie www.defensywnikierowcy.pl, przedstawiają swoją propozycję hasła, które mogłoby stać się jedenastym przykazaniem. Zmotoryzowani mają czas na nadsyłanie swoich propozycji do 30 września br. Wszystkie porady, które mogą być inspiracją dla posiadaczy czterech kółek, zostaną opublikowane na stronie programu.

 

„Chcemy zachęcić internautów do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z racjonalnym zachowaniem za kierownicą i zaangażować ich w poprawę sytuacji na polskich drogach. Najbardziej rozważnych kierowców nagrodzimy – będą mogli udoskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych instruktorów” – zachęca
do udziału w konkursie Marta Konopacka, Dyrektor Komunikacji Grupy Goodyear w Polsce.

 

Spośród nadesłanych haseł jury - złożone z przedstawicieli organizatora, partnerów programu i partnerów medialnych - wyłoni dziesięciu finalistów. Spotkają się oni w październiku na autodromie, aby pod bacznym okiem instruktorów przejść szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy. Instruktorzy, oprócz szkolenia kierowców, będą także oceniać ich umiejętności za kółkiem. Najlepszy uczestnik uhonorowany zostanie tytułem Kierowcy Roku 2011 programu defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe.

 

Harmonogram konkursu:

  1. Ukończenie szkolenia e-learningowego i uzyskanie certyfikatu defensywnego kierowcy (dostępne na stronie www.defensywnikierowcy.pl)
  2. Zapoznanie się z Dekalogiem Defensywnego Kierowcy (dostępny jw.)
  3. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego online wraz z propozycją hasła, które mogłoby stać się jedenastym przykazaniem  (do 30.09.2011 r. )
  4. Ogłoszenie dziesięciu finalistów na stronie programu
  5. Udział w szkoleniu z zakresu bezpiecznej jazdy (październik 2011 r.)
  6. Przyznanie tytułu Kierowcy Roku 2011 (październik 2011 r.)

Kierowca defensywny to przede wszystkim kierowca odpowiedzialny. Realistycznie ocenia własne możliwości. Kontroluje swoje emocje i jest tolerancyjny wobec innych kierowców, a także pieszych. Dostosowuje prędkość do warunków na drodze i do stanu swojego organizmu. Nie prowadzi pod wpływem alkoholu, leków czy narkotyków. Zapina pasy. Zachowuje bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Jest uważny i przewidujący. Jeździ tak, aby chronić własne życie i nie być zagrożeniem dla innych.

 

Więcej informacji można znaleźć na: www.defensywnikierowcy.pl.

 

Partnerzy programu

 

Partnerami strategicznymi programu są Grupa Goodyear w Polsce (już od 4 lat) i BP Europa SE. Do partnerów merytorycznych należą Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo oraz Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a do patronów medialnych moto.pl, autotrader.pl, tabor24.pl i autoefl.pl. Organizatorzy programu defensywnikierowcy.pl to serwis moto24.tv i wydawnictwo IPM (Internet Prasa Media) z Wrocławia, sygnatariusz Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Drogowego.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_07_21_Kampania_spoleczna_www.defensywnikierowcy.pl_Trwa_konkurs_na_kierowce_roku_2011/2_Konkurs_zajawka.JPG

 

Rozpoczęcie konkursu pod linkiem:   http://www.defensywnikierowcy.pl/e-learning.html

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_07_21_Kampania_spoleczna_www.defensywnikierowcy.pl_Trwa_konkurs_na_kierowce_roku_2011/4_Konkurs_zajawka_3.JPG

 

Kurs e-learningowy:

 

Poziom I:   http://www.defensywnikierowcy.pl/e-learning/e_learning_poziom_1/?zestaw=1[&]x=76[&]y=29

 

Poziom II:  http://www.defensywnikierowcy.pl/e-learning/e_learning_poziom_2/?zestaw=2[&]x=82[&]y=32

 

E-learning dla juniorów:

 

http://www.defensywnikierowcy.pl/e-learning/e_learning_juniorzy/?zestaw=3[&]x=73[&]y=27