KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Range Rover pojedzie na cichych oponach Dunlop SP QuattroMaxx

Warszawa, 6 października 2015 r.

Range Rover pojedzie na cichych oponach Dunlop SP QuattroMaxx

Opony Dunlop z technologią Noise Shield jako pierwsze wyposażenie Range Rovera

W odpowiedzi na rosnące wymagania w zakresie obniżania poziomu hałasu wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, Range Rover nawiązał współpracę z Dunlopem. Znany producent wybrał opony Dunlop SP QuattroMaxx z technologią wyciszającą Noise Shield na wyposażenie fabryczne swoich pojazdów.

Na wyposażeniu nowego Range Rovera znajdą się opony w rozmiarze  275/40 R22 108Y XL*. Zastosowana w nich technologia Noise Shield pomaga obniżyć poziom hałasu generowanego przez ogumienie. Jej działanie jest proste. Rezonans, powstający wskutek wibracji powietrza wewnątrz obracającej się opony, zazwyczaj jest przenoszony strukturalnie do kabiny pojazdu. Dzięki unikalnej technologii Dunlopa zostanie on zredukowany przez warstwę technicznie zaawansowanej pianki we wnętrzu opony.

„Innowacyjna technologia Dunlop Noise Shield została stworzona z myślą o producentach pojazdów wysokiej klasy, aby pomóc im w ograniczaniu wytwarzanego przez nie hałasu. Land Rover jest jednym z pierwszych producentów, którzy wykorzystali tę technologię. Jesteśmy dumni, że opony Dunlop QuattroMaxx – jedne z najważniejszych opon dla segmentów pojazdów SUV i 4x4 - znajdą się na wyposażeniu Range Rovera” – powiedział Percy LeMaire, dyrektor ds. technologii opon osobowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

Dzięki nowej technologii poziom ciśnienia akustycznego wewnątrz opony w szczytowym momencie może zostać zredukowany nawet o 11 dBA, co przekłada się na niższy o 4 decybele poziom hałasu w kabinie. Wpływa to na większy komfort podróży, zwłaszcza podczas jazdy przy wyższych prędkościach. 

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Wielu wiodących producentów samochodów, w tym Mercedes, Renault Sport, Jaguar, Audi, Bentley, Maserati, VW, SEAT, Mini, Toyota i BMW montuje najnowsze opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie. W 2013 roku minęła 125. rocznica powstania marki i wynalezienia przez jej założyciela opony pneumatycznej. Więcej informacji o Dunlop można znaleźć na stronach www.dunlop.eu  i www.motorsport.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 000 osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się  na stronie www.goodyear.com/corporate.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym blisko 3000 osób.

* XL – opona wzmocniona