KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Profesjonalnej wiedzy nigdy dość

Nowe szkolenie - Profesjonalna obsługa opon RunOnFlat oraz systemów do bankowozów (Rodegard, Hutchinson) odbyło się w dnaich 14-15 września 2010 r. w Akademii Praktycznych Umiejętności Goodyeara w Warszawie.

 

Jego głównym elementem były informacje o cechach opon produkowanych w technologii RunOnFlat, których trzecia ge-neracja o podwyższonym komforcie została wprowadzona na rynek w 2009 roku. Szkolenie rozpoczęło się od omówienia przez Rafała Kosińskiego z Akademii Praktycznych Umiejętności ogólnych tematów związanych z budową zawieszeń nowoczesnych samo-chodów. Uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z historią różnych rozwiązań pozwalających na jazdę bez powietrza.


Podczas pierwszego dnia zajęć Dariusz Walisiak, Menedżer ds. Szkoleń Klientów Grupy Goodyear Polska, omówił najnowsze trendy rynkowe oraz kierunki, w których w najbliższym czasie branża oponiarska będzie podążać jeżeli chodzi o rozwiązania Run-Flat. Omówił także aspekty techniczne związane z technologią produkcji najnowszych opon w technologii RunOnFlat, jak również homolo-gacje opon marek Goodyear i Dunlop montowanych jako pierwsze
wyposażenie.

 

Dużą część szkolenia poświęcono nowym regulacjom wchodzą-cym w życie od 2012 r.,  które obligują producentów pojazdów w Europie do montowania na pierwszym wyposażeniu we wszystkich pojazdach, elektronicznych systemów kontroli ciśnienia (TPMS). Znajomość obsługi najnowszych systemów kontroli ciśnienia może zaważyć na tym czy serwis będzie postrzegany jako profesjonalny. Na koniec wszyscy uczestnicy mieli możliwość praktycznego spraw-dzenia swoich umiejętności, montując oraz wyważając koła na które składały się opony RunOnFlat oraz specjalnie przeznaczone do tych opon obręcze z profilami bezpieczeństwa EH2+.

Podczas 2-dniowego szkolenia uczestnicy mogli też praktycznie poznać montaż oraz metody wyważania kół z oponami RunOnFlat, jak również kół wyposażonych we wkładki Rodgard, które są po-wszechnie stosowane na polskim rynku. Najszybciej zamontował koła z wkładkami Rodgard pracownik firmy Bekasiewicz, który zrobił
to za pierwszym razem w 25 minut.

Każdego uczestnika szkolenia wyposażono w komplet materiałów, zwierających dodatkowo tabele, które pozwalają na dobór odpo-wiednich czujników wraz z przewidzianym dla nich momentem dokręcania nakrętek montażowych.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2010_09_16_Profesjonalnej_wiedzy_nigdy_dosc/DSC09947.JPG

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2010_09_16_Profesjonalnej_wiedzy_nigdy_dosc/DSC09952.JPG

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2010_09_16_Profesjonalnej_wiedzy_nigdy_dosc/DSC09957.JPG

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2010_09_16_Profesjonalnej_wiedzy_nigdy_dosc/DSC09965.JPG

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2010_09_16_Profesjonalnej_wiedzy_nigdy_dosc/DSC09969.JPG