KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Opony Goodyear ULTRA GRIP MAX jako pierwsze wyposażenie pojazdów DAF

Warszawa, 28 sierpnia 2015 r.

Opony Goodyear ULTRA GRIP MAX jako pierwsze wyposażenie pojazdów DAF

DAF jest pierwszym producentem, który wybrał najnowsze opony zimowe Goodyear ULTRA GRIP MAX jako opcjonalne wyposażenie fabryczne swoich ciężarówek. Operatorzy, zamawiając nowe pojazdy DAF, mogą otrzymać opony Goodyear ULTRA GRIP MAX S na oś kierowaną i ULTRA GRIP MAX D na oś napędzaną w rozmiarze 315/70R22.5 i 315/80R22.5. To bardzo dobra opcja dla flot, których ciężarówki pracują w trudnych warunkach zimowych. 

„Cieszy nas, że nowa linia ciężarowych opon zimowych, wprowadzona do oferty Goodyeara w tym roku, zyskała uznanie tak ważnego producenta jak DAF, który zarazem jako pierwszy wybrał nasz produkt na wyposażenie fabryczne swoich aut. Decyzja ta potwierdza znakomite zimowe parametry nowych opon ciężarowych ULTRA GRIP MAX” - powiedział Peter Platje, dyrektor ds. sprzedaży opon ciężarowych na pierwsze wyposażenie, Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. „Mobilność jest jednym z najważniejszych czynników dla operatorów pojazdów ciężarowych, szczególnie zimą. Klienci, którzy wybiorą nowe ciężarówki DAF otrzymają najlepsze opony, stworzone z myślą o pracy w najtrudniejszych zimowych warunkach, spotykanych szczególnie w krajach skandynawskich, Rosji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i innych” – dodał P. Platje.

Opony ULTRA GRIP MAX S na oś kierowaną i ULTRA GRIP MAX D na oś napędową zostały oznaczone symbolami trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF), jak i M+S. Oznaczają one, że nowe ogumienie jest przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach zimowych. Co ważne, opony spełniają wymogi oznaczenia 3PMSF nawet po zużyciu bieżnika do połowy*. Ponadto nowa linia opon zimowych ULTRA GRIP MAX zapewnia do 40% więcej przyczepności przy zużyciu bieżnika do połowy oraz o 15% dłuższe przebiegi**. Nowe ciężarowe opony zimowe Goodyear to propozycja dla operatorów flot, którzy chcą utrzymać ciężarówki w ruchu i zapewnić swoim kierowcom poczucie pewności bez względu na warunki drogowe. 

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach produkcyjnych w 22 krajach, zatrudniając 67 tys. pracowników. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.


* Testy wewnętrzne prowadzone od października 2013 r. do lipca 2014 r. przez Goodyear GIC*L (Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu).

** Testy porównawcze prowadzone między październikiem 2013 r. a lipcem 2014 r. przez Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu (GIC*L) na oponach w rozmiarze 315/80R22.5 wykazały, że nowe opony Goodyear ULTRA GRIP MAX D oferują zwiększenie przyczepności na śniegu nawet o 40% w porównaniu do Goodyear ULTRA GRIP WTD. Obliczenia przeprowadzone przez Goodyear GIC*L pokazują, że nowe opony Goodyear ULTRA GRIP MAX D na oś napędzaną umożliwiają potencjalne wydłużenie przebiegów nawet o 15% w porównaniu z Goodyear ULTRA GRIP WTD. Rezultaty mogą się różnić, m. in. w zależności od warunków drogowych i pogodowych, rozmiaru opony, ciśnienia w ogumieniu i stanu techicznego pojazdu.