KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Opony Dunlop wyróżnione w teście Auto Motro & Sport 2011

Pierwsze miejsce dla Dunlop SP QuattroMaxx

Najważniejszy test opon Auto Motor Sport 

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_05_05_Opony_DU_wyroznione_w_tescie_Auto_Motor_Sport/AMS_DuSP_Q_Maxx_10_2011_lg_tcm430-98937.jpg

 

Znany niemiecki magazyn ‘Auto Motor Sport’ uznał opony Dunlop SP QuattroMaxx za „godne polecenia” w swoim najnowszym teście. Dunlop SP QuattroMaxx zapewniają kierowcom aut sportowych i SUV-ów doskonałą kontrolę nad pojazdem i stabilność prowadzenia, umożliwiając jednocześnie uzyskiwanie wysokich osiągów. Wyniki testów potwierdzają doskonałe parametry tej opony Dunlopa.

 

Dunlop SP QuattroMaxx uzyskały najlepsze wyniki podczas testu hamowania na mokrej nawierzchni. Dla pojazdu testowego - Mercedesa ML na oponach Dunlopa, droga hamowania od jazdy z prędkością 100 km/h do całkowitego zatrzymania się była o 7 metrów krótsza niż dla aut wyposażonych w inne opony. Odcinek ten odpowiada długości dwóch miejskich samochodów, co podkreśla znaczenie szybkości reakcji opon na działania kierowcy w ekstremalnych warunkach.

 

W SP QuattroMaxx wykorzystano najnowsze technologie Dunlopa, w tym także Touch Technology – technologię, którą entuzjaści jazdy mogli już przetestować w znakomitych oponach Dunlop SP  Sport Maxx TT.

 

Wzmocnienie za sprawą zastosowania włókna Kevlar firmy DuPont w stopce opony, zapewnia jej sztywniejsze boki, dzięki czemu zwiększa się stabilność i wzrasta precyzja jazdy. Kilka wersji opony QuattroMaxx zawiera również niezwykle złożoną mieszankę z dodatkiem krzemionki (Dual Silica Compound), zapewniającą niższe zużycie – przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności hamowania i przyspieszania dzięki lepszej przyczepności.

 

„Od momentu premiery, kiedy dzięki oponom Dunlop SP QuattroMaxx pobito rekord dla pojazdów typu SUV na wymagającym torze wyścigowym Nurburgring Nordschleife, opony te ustanawiają nowe standardy. Kierowcy, którzy decydują się na zakup luksusowych SUV-ów oczekują, że ich pojazdy będą reagować tak samo jak auta sportowe. Technologia zastosowana w oponach QuattroMaxx to klucz do sukcesu, tj. dostarczania kierowcom takich wrażeń z jazdy, jakich oczekują” – podkreślił Sanjay Khanna, Dyrektor Zarządzający marki Dunlop w Regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) Goodyeara.

 

Nowa opona Dunlop SP QuattroMaxx jest dostępna w rozmiarach od 17 do 21 cali i szerokości od 235 do 315 mm. Opony SP QuattroMaxx będą także dostępne dla szerokiej gamy luksusowych marek aut, takich jak Audi, BMW, Lexus, Range Rover i Porsche.

 

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire [&] Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat, które stosowane są w pojazdach takich, jak Mini, BMW serii 1,3,5 oraz X5. Wielu światowych producentów, m.in. Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche standardowo wyposaża swe pojazdy w opony marki Dunlop.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_05_05_Opony_DU_wyroznione_w_tescie_Auto_Motor_Sport/Dunlop_SP_QuattroMaxx_255-55_R18_310_448.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_05_05_Opony_DU_wyroznione_w_tescie_Auto_Motor_Sport/005_Dunlop_SP_Quattromaxx_448_299.jpg