KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

Zespół De Rooy, triumfator wyścigu Dakar 2012, wystartuje w najtrudniejszych zawodach świata, często określanych jako ‘Odyseja’, wyposażony w opony ciężarowe Goodyear ORD. Wybór poprzedziła seria wszechstronnych, wymagających testów, przeprowadzonych w Hiszpanii i Maroku.

Dakar to największy na świecie i najbardziej wymagający terenowy wyścig samochodów, motocykli i pojazdów ciężarowych. Jego najnowsza edycja zostanie zorganizowana na terenie Argentyny i Boliwii, od 3 do 16 stycznia 2016 roku, z udziałem 660 zawodników z ponad 50 krajów i przeszło 400 motocykli, quadów, aut i pojazdów ciężarowych. 

„Bardzo się cieszymy, że zespół De Rooy wybrał opony ciężarowe Goodyear ORD na wyścig Dakar 2016. Intensywne próby wykazały, że nasze opony ciężarowe oferują doskonałe osiągi w zakresie trakcji, trwałości i wytrzymałości. Te kluczowe parametry są nieodzowne w walce o zwycięską pozycję w tak wymagającym wyścigu jak Dakar. Dla nas uczestnictwo w jednym z najtrudniejszych wyścigów terenowych z zespołem De Rooy jest znakomitą okazją do pokazania możliwości opon terenowych ORD w najtrudniejszych warunkach. To także szansa na obserwacje i pozyskanie kolejnych, cennych danych, które pomogą nam w rozwoju opon ciężarowych w przyszłości. Odliczamy dni do stycznia i życzymy zespołowi samych sukcesów w trakcie rajdu” - powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon ciężarowych, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Holenderska ekipa De Rooy pojedzie w Dakarze trzema ciężarówkami Iveco wyposażonymi w opony terenowe Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5. Za kierownicą głównego pojazdu wyścigowego zasiądzie Gerard De Rooy, który w 2012 r. wygrał wyścig Dakar w klasie pojazdów ciężarowych. Drugą ciężarówkę poprowadzi członek zespołu De Rooy - Ales Loprais, a szybki pojazd wsparcia technicznego - Ton van Genugten. 

Opony Goodyear ORD wybrano po wszechstronnych testach, przeprowadzonych podczas tegorocznych rajdów: lipcowego Baja w Hiszpanii oraz październikowego Oilibya Rally w Maroku. Podczas tych próbnych wyścigów, inżynierowie z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu ściśle współpracowali z zespołem, by osiągnąć najlepszą konfigurację, umożliwiającą optymalizację osiągów opon w różnych warunkach, z jakimi przyjdzie zmierzyć się zawodnikom. 

Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5 to opona testowa, stworzona na potrzeby wyścigu Dakar. Ma ona zastąpić ogumienie 14.00R20, które zespół De Rooy wykorzystywał podczas wcześniejszych startów. Goodyear ORD w unikatowym dla koncernu rozmiarze 375/90R22.5 zachowuje tę samą łączną średnicę i szerokość co 14.00R20, natomiast wyróżnia się większym rozmiarem obręczy, który pozostawia więcej miejsca na tarcze hamulcowe, co zwiększa odporność na przegrzewanie. 

„Testy przeprowadzone we współpracy z Goodyearem dowiodły znakomitych osiągów opon terenowych Goodyear ORD. Jesteśmy przekonani, że to dla nas najlepsza opona na Dakar. Opony są kluczowym czynnikiem do osiągnięcia celu, jaki sobie postawiliśmy – zdobycia najwyższego stopnia podium w styczniu. Jesteśmy przekonani, że sprostamy temu wyzwaniu z oponami Goodyear” – powiedział Henk van Leuven, menedżer zespołu De Rooy.

Program wyścigu Dakar 2016:
03/01: Buenos Aires – Villa Carlos Paz
04/01: Villa Carlos Paz – Termas de Río Hondo
05/01: Termas de Río Hondo – Jujuy
06/01: Jujuy – Jujuy
07/01: Jujuy – Uyuni
08/01: Uyuni – Uyuni
09/01: Uyuni – Salta
10/01: Rest day in Salta
11/01: Salta – Belén
12/01: Belén – Belén
13/01: Belén – La Rioja
14/01: La Rioja – San Juan
15/01: San Juan – Villa Carlos Paz
16/01: Villa Carlos Paz – Rosario

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 000 osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.