KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Nowy plan inwestycyjny Firmy Oponiarskiej Debica SA

Nowy plan inwestycyjny Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

T.C. Dębica S.A. zainwestuje 70,4 mln USD w latach 2011 – 2013

 

 

 

Nawet 70,4 mln USD zainwestuje największy producent opon w Polsce, Firma Oponiarska Dębica S.A. w latach 2011 – 2013. Inwestycje zakładać będą wprowadzenie w T.C. Dębica S.A. rozwiązań zapewniających spełnienie wymogów technicznych i prawnych, określonych w dyrektywie Unii Europejskiej w zakresie etykietowania opon. Ta strategiczna decyzja pozwoli utrzymać Spółce konkurencyjną pozycję w stosunku do innych producentów opon w Polsce i na świecie. Pomoże także rozwinąć w Dębicy produkcję opon o najwyższych parametrach technicznych.

 

Realizowane przez Firmę Oponiarską Dębica S.A. inwestycje dotyczyć będą całości procesów produkcyjnych, w tym zakupu maszyn i urządzeń niezbędnych do produkcji opon. Dębicka Spółka, jako lider branży oponiarskiej w Polsce i największy eksporter Podkarpacia, rozpocznie realizację procesu inwestycyjnego jeszcze przed wejściem w życie nowej dyrektywy Unii Europejskiej, która zacznie obowiązywać od jesieni 2012 roku. Nowy wymóg narzuca na producentów opon etykietowanie. Będzie ono uwzględniać takie parametry techniczne, jak: efektywność paliwowa, przyczepność na mokrej nawierzchni i poziom hałasu.

 

Z dużym zadowoleniem przyjmujemy nowy system etykietowania, bo naszym zdaniem zapewni on klientom dostęp do bezpieczniejszych opon gwarantujących niższe zużycie paliwa – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Nasza firma dokłada zawsze wszelkich starań, aby produkować opony spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska – dodał.

 

Plan inwestycyjny realizowany będzie w latach 2011 – 2013. Uzyskał on akceptację Zarządu oraz Rady Nadzorczej Spółki.

 

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych
i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern
The Goodyear Tire [&] Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w 60 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_05_19_Nowy_plan_inwestycyjny_Firmy_Oponiarskiej_Debica_SA/Fabryka z lotu ptaka_448_299.jpg