KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Nowe rozmiary mistrzowskich opon Dunlop Geomax

W związku z licznymi sukcesami odnoszonymi przez zawodników startujących na oponach Dunlop Geomax®, w styczniu swoją premierę mają nowe rozmiary tego modelu - o średnicy 18 cali na tylne koło. To właśnie opony Dunlop Geomax przyczyniły się do zwycięstw w Mistrzostwach Świata poziomu Grand Prix takich zawodników jak: Shaun Simpson, Gautier Paulin, czy Ryan Villopoto. 

Opony z linii Dunlop Geomax MX wyróżniają się udoskonaloną przyczepnością w zróżnicowanym terenie, dzięki zastosowaniu elementów bieżnika typu „blok w blok”. Wysoką przyczepność i komfort prowadzenia zapewnia także kierunkowy bieżnik opony przedniej. 

Bieżnik charakteryzuje się udoskonaloną elastycznością, a specjalna mieszanka gumowa w ścianie bocznej sprawia natomiast, że opony te lepiej odpowiadają na warunki panujące na nawierzchni toru.

Dzięki takiej specyfikacji, linia opon Dunlop Geomax® święci trumfy od chwili wprowadzenia jej do oferty. W 2015 roku w Mistrzostwach Świata poziomu Grand Prix, Shaun Simpson, Gautier Paulin i Ryan Villopoto sięgnęli po zwycięstwo w MXGP właśnie na oponach Dunlop Geomax. W amerykańskiej klasyfikacji pro, opony Geomax z bieżnikiem MX32 i MX52 przez cztery lata z rzędu zwyciężały we wszystkich krajowych mistrzostwach supercross i motocross.

W ubiegłym roku zalety opon Geomax mieli okazję poznać również polscy zawodnicy. Dunlop na Mistrzostwach Europy MX w Cieszynie wyposażył w nie 9-letniego Olafa Włodarczaka, firma drugi raz z rzędu wsparła także doświadczony, motocrossowy zespół Freestyle Family, zaopatrując go w opony MX32. Ponadto, na tym samym modelu opon w Mistrzostwach Polski Enduro wystartował Łukasz Kurowski, a Karol i Łukasz Kędzierscy z zespołu Bros Racing w Mistrzostwach Polski Motocross.

„Otrzymywaliśmy sygnały o dużym zainteresowaniu ze strony entuzjastów jazdy terenowej, którzy życzyliby sobie tych samych, zwycięskich osiągów klasy MXGP na oponach średnicy 18 cali, co użytkownicy 19-calowych opon Geomax MX. W związku z tym od stycznia bieżącego roku dostępne jest 18-calowe ogumienie” – powiedział Andy Marfleet, menedżer marketingu Dunlop Motorcycle w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nowa nazwa dla MX32

"W ramach rozszerzenia asortymentu zmieniliśmy nazwę opon Geomax MX32. Teraz Dunlop Geomax MX32 nazywa się Geomax MX3S. Dodanie oznaczenia „S” oznacza, że opona jest przeznaczona do użytku na różnorodnej nawierzchni – od miękkiej do średniej. Jednak zmieniło się wyłącznie nazewnictwo, ponieważ jest to w dalszym ciągu ta sama opona, która zwyciężała w licznych mistrzostwach. Po prostu teraz jest dostępna dla jeszcze większej liczby użytkowników, w tym także w rozmiarze 18 cali” – dodał A. Marfleet.

Geomax MX52 będzie dostępna w rozmiarze 100/100-18 i 110/100-18. Natomiast Geomax MX3S będzie dodatkowo występowała w konfiguracji 120/90-18. Geomax MX3S nadaje się doskonale do jazdy w terenie o nawierzchni miękkiej aż po średnią, a z kolei Geomax MX52 – w terenie o nawierzchni średniej aż po twardą. W obu opony zastosowano technologie, za sprawą których są chętnie wybierane zarówno przez zawodników, jak i amatorów wyścigów. Geomax MX znalazły się na wyposażeniu motocykli, takich producentów jak KTM, Kawasaki czy Honda, których kierowcy zwyciężali w Mistrzostwach Świata.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy.

Opony Dunlop znalazły się na wyposażeniu motocykla, który wygrał pierwsze mistrzostwo klasy 500cc w 1949 r. i zdominowały tę serię w kolejnych dekadach. W 1991 roku motocykl z oponami Dunlop wygrał trzy kolejne tytuły World Superbike, a w 2008 r. Marco Simoncelli zdobył dwusetne z kolei zwycięstwo dla marki w klasie GP 250cc – serii, w której Dunlop zwyciężył w 17 Mistrzostwach Świata. W 2010 roku Dunlop został wyłącznym dostawcą opon dla serii Moto2 i Moto3, a we współpracy z Doma w dalszym ciągu dostarcza opony dla dwóch najważniejszych wyścigów wspierających MotoGP w sezonie 2015 i kolejnych.

Wyścigi na wytrzymałość to obszar zdominowany przez zespoły i motocyklistów Dunlop. Od 2002 roku marka zdobyła dziewięć z jedenastu Mistrzostw Świata Endurance. Dunlop zdobył wszystkie ważniejsze tytuły w świecie wyścigów motocyklowych – od mistrzostw świata klasy GP po wyścigi TT na Wyspie Man, od wyścigów World Superbike i Supersport aż po World Endurance, osiągając podobne sukcesy w motocrossie i innych mistrzostwach w jeździe terenowej. 

Najnowsze opony drogowe Dunlop są montowane na motocyklach wiodących producentów takich jak Honda, Kawasaki, KTM, Ducati, Harley-Davidson i Suzuki.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.