KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Nowa etykieta na opony UE

Nowa etykieta na opony UE

 

Standardowa etykieta na opony ma zostać wprowadzona w Unii Europejskiej w 2012 r. Będzie ona zawierać informacje na temat 3 podstawowych parametrów: zużycie paliwa, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom generowanego hałasu zewnętrznego.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_08_22_Nowa_etykieta_na_opony_UE/0_EC_tyre_label_305_448.jpg

 

Z lewej strony zamieszczono przykładowy wygląd etykiety (zgodnie z publikacją UE NO1222-2009, format zgodny z postanowieniami punktu 1 i 2 Aneksu II rozporządzenia*). Wygląd etykiety dotyczącej zużycia paliwa i przyczepności do mokrej nawierzchni podobny jest do istniejących etykiet dotyczących efektywności energetycznej (np. sprzętu gospodarstwa domowego), przy czym litera A oznacza najlepiej sprawującą się oponę w tej kategorii, a G – oponę o najniższym poziomie parametrów. Hałas zewnętrzny oznacza się w decybelach oraz symbolem jednej, dwóch lub trzech fal dźwiękowych, gdzie jedna fala oznacza oponę najcichszą, a trzy – najgłośniejszą. Wszystkie opony będą oznaczane taką samą etykietą, aby można było łatwo je porównywać i wybrać najwłaściwszą. Klikając umieszczone poniżej ikony, uzyskasz więcej informacji na temat poszczególnych parametrów.

 

Firma Goodyear z wielkim zadowoleniem przyjęła wiadomość o nowym systemie etykiet, ponieważ umożliwią one naszym klientom wybór najbezpieczniejszych opon o najbardziej efektywnych parametrach. Ponieważ zawsze staramy się produkować opony spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska, jesteśmy przekonani, że dokonają Państwo właściwego wyboru.

 

Już wkrótce szczegółowe informacje na temat nowego systemu znakowania znajdą się na stronie www.etykietynaopony.pl

 

* Wyniki przedstawione w części naszego serwisu poświęconej przykładom etykiety na opony UE oraz wszelkie informacje dotyczące etykiety na opony UE mają charakter wyłącznie zapoznawczy. Przykłady przedstawiono wyłącznie dla celów informacyjnych i edukacyjnych. Unia Europejska nie wprowadziła jeszcze ani nie zatwierdziła oficjalnej metody testowania, która umożliwiłaby precyzyjny system oceny opon na nowej Etykiecie na opony UE.

 

 

W załączniku artykuł, który ukazał się w ostatnim magazynie Goodyear Serwis 02_2011:

 

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_08_22_Nowa_etykieta_na_opony_UE/ikonka_20PDF.jpg

 

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_08_22_Nowa_etykieta_na_opony_UE/7_Tire_label_general_HP_158_448.JPG