KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Najnowsza innowacja Goodyear. Opony, których nie musisz pompować

Najnowsza innowacja Goodyear - opony, których nie musisz pompować.

 

Nowa innowacja Goodyeara sprawi, że pompowanie opon odejdzie do przeszłości. Już niedługo będziemy mogli zapomnieć o manualnym pompowaniu opon, a to dzięki nowemu rozwiązaniu rozwijanemu w laboratorium The Goodyear Tire [&] Rubber Company w Akron.

 

Utrzymywanie stałego ciśnienia w oponach nie wyeliminuje konieczności znalezienia działającego kompresora ani nie odsunie w niepamięć czujników kontroli ciśnienia (TPMS). Innowacja ta pomoże przede wszystkim zmniejszyć zużycia paliwa.

 

Testy przeprowadzone przez ośrodki badawcze i instytucje państwowe wykazały, że 2,5 % - 3,3 % spadek ciśnienia w oponach wpływa na wzrost zużycia paliwa, emisji spalin oraz pogorszenie właściwości jezdnych od których zależy nasze bezpieczeństwo podróżowania.

 

Goodyear Air Maintenance Technology (w skrócie AMT) jest system, który pozwoli na utrzymanie optymalnego ciśnienia w oponach bez użycia zewnętrznych kompresorów i elektroniki. Wszystkie komponenty systemu włączając w nie zminiaturyzowaną pompkę będą integralnymi elementami opony.

Wiceprezes Goodyear i szef działu technicznego Jean-Claude Kihn powiedział: To kompleksowe rozwiązanie, które pod względem technicznym jest stosunkowo prostą konstrukcją wykorzystującą energię powstałą podczas obracania się koła. Progres jaki nastąpił w badaniach jest obiecujący. AMT to przełom w przemyśle oponiarskim

 

Obecnie nie jest znana jeszcze data wprowadzenia opon z systemem AMT. W dużym stopniu postęp badań będzie uzależniony od wysokości dofinansowania udzielanego przez USA oraz Unię Europejską.

 

O wadze tej innowacji, która ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie emisji spalin zanieczyszczających środowisko może świadczyć fakt, iż „The United States Department of Energy’s Office of Vehicle Technology” poinformował o przyznaniu w dniu 10.08.2011 grantu w wysokości 1,5 mln USD na rozwój oraz wykorzystanie systemu AMT w autach ciężarowych. Grant będzie administrowany przez „National Energy Technology Laboratory” a rozwojem tej technologii będzie się zajmować Centrum Badania i Rozwoju Grupy Goodyear w Akron w Ohio.

 

W lipcu, sukcesem zakończyły się starania Grupy Goodyear w pozyskaniu grantu od rządu Luksemburga na badania i rozwój technologii AMT, która będzie wykorzystywana w przyszłości w oponach osobowych. Technologia ta będzie rozwijana przez Centrum Badania i Rozwoju w Colmar-Bergw Luksemburgu.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_08_11_Opony_Goodyear_ktorych_nie_musisz_pompowac/1_AMT_448_336.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_08_11_Opony_Goodyear_ktorych_nie_musisz_pompowac/2_AMT_448_312.jpg