KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Mercedes-Maybach klasy S z technologią wyciszającą od Goodyeara

Warszawa, 23 października 2015 r.

Mercedes-Maybach klasy S z technologią wyciszającą od Goodyeara

Pojazdy Mercedesa na 19- i 20-calowych oponach Goodyeara z technologią SoundComfort 

Mercedes-Maybach S-Class łączy w sobie doskonałość Mercedesa klasy S z ekskluzywnością marki Maybach. Wyróżnia go między innymi bogato wykończone wnętrze. Aby zapewnić użytkownikom wyjątkowo komfortową i przyjemną jazdę,  Mercedes zdecydował się na wyposażenie limuzyny w zaawansowane technologicznie opony Goodyear. 

Pojazd będzie wyposażony w opony Goodyear EfficientGrip Run on Flat w rozmiarze 245/45R19 102Y XL na osi przedniej i 275/40R19 101Y na osi tylnej lub w opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 Run on Flat w rozmiarze 245/40R20 99Y XL na osi przedniej i 275/35R20 102Y XL na osi tylnej. Wszystkie opony noszą symbol MOE, co oznacza, że zostały wyprodukowane specjalnie dla marki Mercedes. Ich dodatkową zaletą jest zastosowanie technologii SoundComfort. 

Technologia Goodyear SoundComfort to pianka poliuretanowa o otwartych komórkach umieszczona na wewnętrznej powierzchni opony. Potrafi ona wyciszyć aż o 11 dB szczytowy dźwięk rezonansu komory opony, który powstaje, gdy ogumienie toczy się po nawierzchni. Przekłada się to na zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz pojazdu nawet o 4 dB. Dzięki temu w kabinie pojazdu jest znacznie ciszej, pomimo szerokiego zakresu prędkości. 

Nowa technologia ma za zadanie uprzyjemnić jazdę i umożliwić kierowcom oraz pasażerom podróż w cichszym środowisku, doskonale pasującym do luksusowych podróży Mercedesem-Maybachem klasy S. 

„Technologia SoundComfort to innowacja, którą wprowadziliśmy w 2014 roku jako efekt najnowszych badań w dziedzinie technologii oponiarskich. Zapewnia ona podróżującym znacznie niższy poziom hałasu. W miarę jak producenci tacy jak Mercedes udoskonalają swoje pojazdy, ograniczenie hałasu staje się kluczowym elementem poprawy ogólnego komfortu podróżnych, dlatego z przyjemnością oferujemy Mercedesowi tę wiodącą na rynku technologię” – powiedział Percy LeMaire, dyrektor ds. technologii opon w Goodyear Dunlop.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 000 osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.