KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


MAN i Goodyear rozszerzają współpracę

Warszawa, 16 października 2015 r.

MAN i Goodyear rozszerzają współpracę 

Goodyear został wyłącznym dostawcą opon dla realizowanego w całej Europie programu szkolenia kierowców MAN ProfiDrive®. W ramach współpracy cała flota 25 ciągników i naczep, wykorzystywanych w programie, zostanie wyposażona w najnowsze opony ciężarowe marki Goodyear. Firma będzie 
też szkolić instruktorów jazdy MAN w zakresie zarządzania oponami oraz przejmie serwis ogumienia.
 
Koncepcja wszechstronnego szkolenia MAN ProfiDrive® to kompleksowy system szkolenia kierowców zawodowych, w którym najważniejsze są ich potrzeby, przy jednoczesnym uwzględnianiu potrzeb operatorów flot. Wszyscy uczestnicy korzystają z ponad 30-letniego doświadczenia firmy w teoretycznym i praktycznym szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa oraz wydajności w transporcie drogowym. Szkolenie obejmuje kurs teoretyczny dla kierowców zawodowych oraz profesjonalne i praktyczne szkolenie z zakresu bezpieczniejszej i bardziej ekonomicznej jazdy. 

Aby wzmocnić efekt szkolenia MAN zaprosił do współpracy swojego sprawdzonego partnera - firmę Goodyear, która już od lat dostarcza ogumienie na pierwsze wyposażenie pojazdów znanego niemieckiego producenta. MAN ProfiDrive® to kolejny po MAN Trucknology® Days projekt realizowany razem przez obie marki. 

„Goodyear jest dla nas doskonałym partnerem – łączy nas wieloletnia historia efektywnej współpracy. Jesteśmy przekonani, że nasz światowej klasy, profesjonalny i praktyczny program szkoleń będzie jeszcze lepszy w ramach współpracy z Goodyear. Wykorzystanie wysokiej klasy opon w specjalnie opracowanym szkoleniu instruktorów ProfiDrive® wniesie dużą wartość  do tego programu” - powiedział Andreas Griem, szef MAN ProfiDrive®. 

W ramach nowego partnerstwa z MAN, Goodyear dostarczy efektywne paliwowo opony FUELMAX, specjalne ogumienie KMAX o wydłużonej żywotności oraz opony Omnitrac II 
do zastosowań mieszanych – na drogach i poza nimi.  

„Z przyjemnością podejmujemy się roli wyłącznego dostawcy najwyższej klasy opon ciężarowych Goodyear dla pojazdów uczestniczących w programie szkoleniowym MAN ProfiDrive®" - wyjaśnił Peter Platje, dyrektor sprzedaży opony ciężarowych Goodyear 
na wyposażenie fabryczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. „MAN ProfiDrive® to dla nas kolejny, cenny punkt kontaktu z użytkownikami naszych produktów. Za jego pośrednictwem możemy informować ich o tym, jak ważny jest wybór opon ciężarowych i zarządzanie nimi. Co ważne, kierowcy dowiedzą się tego nie tylko w teorii, ale i w praktyce” – dodał P. Platje.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się  na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.