KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Kody QR na nowych etykietach na oponach z Grupy Goodyear

Dunlop dodaje kod QR na nowej europejskiej etykiecie na opony

 

Dzięki kodom konsumenci będą mogli poznać ponad 50 parametrów opon i na tej podstawie je ocenić

 

 

Dunlop, jeden z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra-high performance, poinformował, że będzie drukować kody QR na nowych unijnych etykietach na opony, które staną się obowiązkowe w Unii Europejskiej od listopada br. Nowy, ogólnoeuropejski obowiązek etykietowania ogumienia pozwoli konsumentom poznać trzy kluczowe parametry opony: efektywność paliwową, przyczepność na mokrej nawierzchni i poziom emitowanego hałasu zewnętrznego.

 

Wprowadzenie kodu QR w części naklejki przeznaczonej dla producenta umożliwi klientom zapoznanie się z pozostałymi parametrami opony, nie tylko trzema obowiązkowymi w ramach regulacji UE. Projektując opony, inżynierowie Dunlop uwzględniają około 50 kryteriów, które będą prezentowane w informacjach na temat każdego produktu.

 

„Etykietowanie opon jest ważnym krokiem w kierunku umożliwiania konsumentom w Europie dokonywania bardziej świadomych wyborów produktów, dlatego popieramy jego wprowadzenie. Jesteśmy przekonani, że nowe oznaczenie skieruje branżę w stronę dalszych innowacji, przyniesie korzyści ogółowi konsumentów” – mówi Sanjay Khanna, dyrektor zarządzający marki Dunlop w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Jednakże warto mieć na uwadze, że etykieta nie daje pełnych informacji na temat opony. Skupienie uwagi na trzech wybranych parametrach nie odzwierciedla wysiłku wkładanego w projektowanie opon wysokiej jakości, solidnych i niezawodnych. Większość specjalistycznych czasopism testuje nasze produkty na podstawie 15 kryteriów, a my uwzględniamy ich ponad 50. Dodanie kodu QR do etykiety to wyraz naszego poglądu, że konsumenci powinni mieć dostęp do większego zasobu informacji na temat opony” – dodaje S. Khanna.

 

Kod QR będzie wyraźnie widoczny na wszystkich europejskich etykietach opon Dunlop. Korzystając z kodu, klient zostanie bezpośrednio przekierowany na stronę internetową, na której będzie mógł się zapoznać ze wszystkimi parametrami produktu, a także znajdzie tam informacje o innych oponach, charakteryzujących się zbliżonymi parametrami technicznymi. Kod QR będzie obsługiwany przez wszystkie popularne systemy operacyjne stosowane w telefonach komórkowych.

 

Dunlop będzie stopniowo od 1 czerwca br. wdrażać wymagane etykietowanie opon, ponieważ od tego dnia Unia Europejska dopuszcza dobrowolne oznaczanie ogumienia etykietą przez producentów. Opony z etykietami zaczną pojawiać się w sklepach w pięciomiesięcznym okresie wprowadzającym, tj. od czerwca do listopada br.


Od 1 listopada br. wszystkie opony Dunlop będą wyposażone w etykiety, zgodne z wymogami UE.

 

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire [&] Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat. Wielu wiodących światowych producentów samochodów, takich jak Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche stosuje opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.dunlop.pl.

Przykładowe etykiety:/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2012_05_30_Kody_QR_na_nowych_etykietach/2_Tire_label_DUNLOP_general_QR.JPG/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2012_05_30_Kody_QR_na_nowych_etykietach/3_Tire_label_FULDA_general_QR.JPG/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2012_05_30_Kody_QR_na_nowych_etykietach/4_Tire_label_GY_general_QR.JPG

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2012_05_30_Kody_QR_na_nowych_etykietach/5_Tire_label_SAVA_general_QR.JPG/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2012_05_30_Kody_QR_na_nowych_etykietach/1_Tire_label_DEBICA_general_QR.JPG