KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Karol Carlos Kędzierki triumfuje w Cross Conutry w Łubienicy

Karol „Carlos” Kędzierski triumfuje
w zawodach Cross Country w Łubienicy

Zespół wspierany przez Dunlopa znowu zwycięża

 

Zwycięstwem Karola „Carlosa” Kędzierskiego zakończyła się pierwsza runda motocyklowego Pucharu Europy Cross Country w Łubienicy. Zawody te zainaugurowały Puchar Europy. Dzięki zwycięstwu Karol Kędzierski jest liderem klasyfikacji Mistrzostw Polski z kompletem punktów. Zawodnik ten od ponad dekady wspierany jest przez markę Dunlop.

 

Zawody odbyły się w dniach 14-15 maja br., a imprezę zorganizowało Polskie Stowarzyszenie ATV Polska oraz Nadbużański Klub Motorowy. Zawody w Łubienicy na stałe wpisały się w kalendarz polskich zmagań off-road’owych. I choć kalendarz wyścigów jest ostatnio bardzo napięty, nie zabrakło entuzjastów tego sportu.

 

W trakcie tegorocznego spotkania zakończyły się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country oraz odbyła się ww. inauguracja Pucharu Europy.
W Mistrzostwach Polski reprezentowane są cztery klasy: Senior 1, Senior 2, Junior oraz Quad Open. W pierwszej z nich – najbardziej prestiżowej – od lat niezmiennie triumfuje Karol Kędzierski.

 

Wyścigi w Łubienicy okazały się dużym wyzwaniem sportowym. Walka o podium rozegrała się między „Carlosem” a mistrzem Słowacji – Jaroslavem Strbekiem. Trudne warunki wymusiły na zawodnikach maksymalne skupienie i rozważną jazdę. Wywrotka groziła stratą cennego czasu i spadkiem w klasyfikacji.

 

„To nie był łatwy wyścig. Warunki pogodowe, kurz, a później deszcz nie sprzyjały szybkiej jeździe. Pierwszego dnia udało mi się uzyskać dwuminutową przewagę nad Słowakiem. O mojej wygranej, w drugim dnia zawodów, zadecydował ostatecznie błyskawiczny serwis podczas tankowania. Dzięki temu zyskałem cenne sekundy, które ostatecznie przełożyły się na moją wygraną” – powiedział Karol „Carlos” Kędzierski.

 

„Jestem dumny, że Dunlop może wspierać polskie zespoły. Od lat zaopatrujemy Bros Racing w nasze opony. Zawodnicy osiągają coraz lepsze wyniki, tym większą satysfakcję czujemy przyczyniając się jako Dunlop do ich sportowych sukcesów” – powiedział Adam Baranowski, Menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska. „Dunlop jest związany z motocrossem od początków istnienia tego sportu. W tym  roku, po  latach Dunlop wraca  do  startów  w Mistrzostwach Świata w Motocrossie w klasach MX1 i MX2, zaopatrując fabryczne zespoły w opony (Honda Martin, LS Honda, Nestaan  JM  Racing  KTM  i  Team Yamaha Van Beers Racing). Starty w zawodach tej rangi to dla nas doskonała okazja, żeby przetestować nasze opony w trudnych, niekiedy ekstremalnych warunkach” – dodał A. Baranowski.

 

Bros Racing to team motocyklowy, który stworzyli dwaj bracia: Karol i Łukasz Kędzierscy. Ścigają się od ponad 15 lat. Do motocyklowego duetu dołączali w tym czasie inni zawodnicy, reprezentujący różne kategorie wiekowe. Łączy ich jedno – startują w kategoriach cross country i motocrossie. Bros Racing Team startować będzie w tym sezonie jeszcze w Mistrzostwach Polski w Motocrossie oraz Mistrzostwach Polski w Cross Country.

 

Wśród największych sukcesów Bros Racing można wymienić:

 • Mistrzostwo Polski MX2 w Motocrossie w sezonie 2010, Karol Kędzierski
 • Mistrzostwo Polski E1 w Cross Country w sezonach 2009 i 2010, Karol Kędzierski
 • Mistrzostwo Polski MX1 w Motocrossie w sezonach 2008 i 2009, Łukasz Kędzierski
 • Mistrzostwo Polski E2/3 w Cross Country w sezonie 2009, Łukasz Kędzierski
 • Start w rajdzie Paryż Dakar, 2004,  Łukasz Kędzierski

 

Harmonogram imprez:

 • 29 maja – III Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie, Głogów
 • 4-5 czerwca – V/VI Runda Mistrzostw Polski w Cross Country, Kwidzyń
 • 25-26 czerwca – VII/VIII Runda Mistrzostw Polski w Cross Country, Chełmno
 • 3 lipca – IV Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie, Stryków
 • 16-17 lipca – IX/X Runda Mistrzostw Polski w Cross Country, Radom
 • 24 lipca – V Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie, Człuchów
 • 13-14 sierpnia – XI/XII Runda Mistrzostw Polski w Cross Country, Lidzbark Warmiński
 • 21 sierpnia – VI Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie, Lipno
 • 3-4 września – XIII/XIV Runda Mistrzostw Polski w Cross Country, Romanówka
 • 11 września – VII Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie, Rosówek

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire [&] Rubber Company, jest jednym
z wiodących w świecie producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Bogate doświadczenie firmy
w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Idąc w ślad za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje wszystkim typom motocyklistów i kierowców dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać
tylko z najnowszych technologii oponiarskich.

Wielu wiodących w świecie producentów motocykli montuje opony Dunlop jako standardowe wyposażenie, włączając w to takie marki, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_Karol_Carlos_Kedzierki_triumfuje_w_zawodach_Cross_Conutry_w_Lubienicy/A_20110524_bros_1_448_298.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_Karol_Carlos_Kedzierki_triumfuje_w_zawodach_Cross_Conutry_w_Lubienicy/A_20110524_bros_2_448_299.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_Karol_Carlos_Kedzierki_triumfuje_w_zawodach_Cross_Conutry_w_Lubienicy/A_20110524_bros_3_448_298.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_Karol_Carlos_Kedzierki_triumfuje_w_zawodach_Cross_Conutry_w_Lubienicy/cclubienic_320_448.jpg