KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Goodyear wspiera RMF Caroline Team

Goodyear wspiera RMF Caroline Team

Opony 4x4 Goodyeara w rajdach off-road 2011 oraz Rajdzie Dakar 2012

 

 

Warszawa, 21 kwietnia 2011 r. - Goodyear rozpoczął współpracę z RMF Caroline Team, którego czołowym kierowcą został Adam Małysz, jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii światowego sportu. Adam Małysz wraz z zespołem będzie startował w rajdach off-road samochodem Porsche Cayenne, wyposażonym w specjalnie przygotowane opony rajdowe typu off-road.

 

Przygotowania do przyszłorocznego Rajdu Dakar już się rozpoczęły. Przed startem w tym najtrudniejszym wyścigu świata, Adam Małysz weźmie udział jeszcze w kilku innych rajdach. W czerwcu br. zadebiutuje w prologu Rajdu Drezno-Wrocław, w lipcu będzie się ścigał w rajdzie Baja España w Hiszpanii, z kolei w sierpniu wystartuje w rajdzie Hungarian Baja na Węgrzech, a w październiku wystartuje w dwóch rajdach w Afryce: Pharaons Rally w Egipcie oraz RMF Morocco Challenge w Maroku. Dzięki tym startom, Adam Małysz wraz z RMF Caroline Team przygotują się do słynnego rajdu Dakar, który odbędzie się w terminie 1-15 stycznia 2012 roku w Chile, Argentynie i Peru.

 

Porsche Cayenne Adama Małysza będzie startowało w rajdach na specjalnie przygotowanych oponach rajdowych typu off-road w rozmiarze 265/65/18.

 

„Jestem dumny, że opony 4x4 Goodyeara będą wspierały Adama Małysza wraz z zespołem RMF Caroline Team w rajdach off-road, w tym także najtrudniejszym rajdzie Dakar w 2012 roku” - powiedział Marek Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy Goodyear Polska.

 

Od opony 4x4 wymaga się przede wszystkim, aby zachowywała dobrą trakcję na wszystkich rodzajach nawierzchni, była odporna na przebicia, trwała i łatwo wydostawała się z kolein. Dobrze jest też, gdy opona 4x4 znosi nadprogramowe dociążanie, amortyzuje, bardzo dobrze odpowiada na nagłe ruchy kierownicą oraz ma dobrą przyczepność.

 

Grupa Goodyear Polska oferuje blisko 30 modeli opon do samochodów 4x4. Są to różne modele opon Goodyear Wrangler, Dunlop Grandtrek oraz Fulda 4x4. Dzięki tak szerokiej gamie, w ofercie Grupy Goodyear idealną oponę dla siebie znajdą osoby, które korzystają z samochodów z napędem na cztery koła zarówno w lecie, jak i w zimie, podczas jazdy off-road i on-road. Należy jednak pamiętać, że w zależności od modelu opony 4x4 będą się różnie zachowywać w określonych warunkach drogowych.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_04_21_Goodyear_wspiera_Adama_Malysza/Adam Malysz w RMF Caroline Team 2_448_99.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_04_21_Goodyear_wspiera_Adama_Malysza/Adam Malysz w RMF Caroline Team 1_448_299.jpg