KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Goodyear wprowadza opony ciężarowe Dębica do oferty dla sieci TruckForce

Goodyear rozszerza kompleksową ofertę opon ciężarowych o ogumienie marki Dębica. Od stycznia na rynku pojawiły się dwie nowe linie opon: Dębica DR do transportu drogowego oraz Dębica DMS do zastosowań mieszanych. To propozycja dla flot, które zwracając szczególną uwagę na cenę ogumienia chcą stosować opony o zrównoważonych osiągach i sprawdzonej jakości. Nowe produkty są dostępne wyłącznie w liczącej dwa tysiące punktów, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear TruckForce. 

Nowa linia opon ciężarowych Dębica została zaprojektowana i rozwinięta w Europie, a jej wytwarzaniem zajmują się zakłady produkcyjne Goodyeara zlokalizowane na Starym Kontynencie i w Turcji. Asortyment opon Dębica do transportu drogowego obejmuje ogumienie: DRS na oś kierowaną, DRD na oś napędową i DRT dla naczep. Od stycznia dostępne są również produkty Dębicy do zastosowań mieszanych: DMSS na oś kierowaną, DMSD na oś napędową i DMST dla naczep. Ta nowa linia opon ciężarowych - oferowana na europejskich rynkach - wyróżnia się zrównoważonymi osiągami, solidną konstrukcją, a także sprawdzoną jakością karkasu, zapewniającą wysoką podatność na bieżnikowanie. Ponadto wszystkie opony ciężarowe Dębica posiadają symbol M+S, który oznacza, że spełniają wymogi stawiane przez europejskie ustawodawstwo oponom zimowym.

„Dzięki rozszerzeniu oferty o opony ciężarowe Dębica partnerzy serwisowi TruckForce mogą oferować klientom - dla których najważniejsza jest cena opony – ogumienie o zrównoważonych osiągach i sprawdzonej jakości. Nowa marka opon ciężarowych wyróżnia się wysoką trwałością i podatnością na bieżnikowanie, co pomoże flotom obniżać koszty operacyjne” - powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon ciężarowych, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Wprowadzenie marki Dębica wyłącznie w ogólnoeuropejskiej sieci partnerów serwisowych TruckForce to dobra wiadomość dla nich i ich klientów. Z jednej strony marka Dębica pomoże dostawcom usług TruckService rozwijać się poprzez poszerzenie oferty produktowej o markę opon dostępną na wyłączność, a z drugiej strony floty zwracające szczególną uwagę na cenę mają teraz możliwość wyboru niezawodnych opon ciężarowych, wyróżniających się dobrymi parametrami 
po przystępnej cenie i co ważne, dostępnych u zaufanego dostawcy usług oponiarskich dla pojazdów ciężarowych”
- dodał Nigel Sowerby, dyrektor ds. sprzedaży opon ciężarowych i rozwoju usług, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Asortyment opon Dębica do transportu drogowego 

 

 

Opony Dębica DRS na oś kierowaną wyróżniają się unikalną rzeźbą bieżnika z solidnym żebrem i specjalnie ułożonymi zygzakowatymi elementami oraz lamelami. Ponadto posiadają trwałą osnowę oraz specjalnie zaprojektowaną mieszankę bieżnika. Te rozwiązania zapewniają wysokie przebiegi i równomierne zużycie ogumienia. Poza tym opony zapewniają dobrą efektywność paliwową, są trwałe oraz można je bieżnikować. Posiadają też oznaczenie M+S. 

Z kolei opony DRD na oś napędową wyróżnia układ bloków bieżnika z poprzecznymi rowkami o optymalnym rozstawieniu i kształcie bloków. Ogumienie DRD - podobnie jak opona DRS - posiada trwałą osnowę i specjalnie zaprojektowaną mieszankę bieżnika oraz również jest oznaczone symbolem M+S. Najważniejsze zalety tej opony to długa żywotność, utrzymywanie parametrów trakcyjnych przez cały okres eksploatacji, niski poziom hałasu, trwałość i dobra przyczepność. 

Cechą charakterystyczną ogumienia DRT do naczep jest sprawdzona rzeźba bieżnika o specjalnej mieszance dopasowanej do konstrukcji osnowy. Inne zalety opony to: długie przebiegi, równomierne zużycie i duża podatność na bieżnikowanie oraz oznaczenie M+S. 

Asortyment opon Dębica do zastosowań mieszanych 

W ofercie Dębicy znalazły się także produkty dla pojazdów pracujących na różnych nawierzchniach, na przykład wywrotek. Operatorzy mają do wyboru opony:
* DMSS na oś kierowaną, charakteryzujące się bieżnikiem o głębokich rowkach i zygzakowanych krawędziach żeber;
* DMSD na oś napędową z bieżnikiem o otwartych barkach, zygzakowatych krawędziach żeber i żebrem centralnym. Obie opony noszą oznaczenie M+S, a ich mieszanka bieżnika i solidne osnowy zaprojektowano do pracy w trudnych warunkach - zarówno na drogach, jak i poza nimi; 
* DMST do naczep, w konstrukcji których zastosowano technologię wzmocnionej osnowy (Enhanced Casing Technology) ze specjalną mieszanką bieżnika odporną na zużycie. Ponadto w ich budowie wykorzystano cztery żebra oraz bloki w kształcie litery S ze specjalnym rozkładem ich wysokości oraz elementami zapobiegającymi wbijaniu się kamieni. Ogumienie to oferuje długie przebiegi, dobrą ochronę i odporność na uszkodzenia, czy przecięcia przez kamienie oraz znakomitą trakcję. Podobnie jak siostrzane opony z tej linii również posiada oznaczenie M+S. Wszystkie te parametry są niezbędne w docelowych zastosowaniach tych opon, szczególnie na nieutwardzonych nawierzchniach zimą. 

Warto też pamiętać, że wszystkie nowe opony ciężarowe Dębica można pogłębiać i bieżnikować na gorąco jako opony Next Tread.  

Rozszerzenie oferty o opony ciężarowe marki Dębica i ich wyłączna dostępność w punktach zrzeszonych w sieci TruckForce jest elementem strategii Goodyear proponowania wysokiej jakości produktów, innowacyjnych rozwiązań i specjalnych usług dla pojazdów ciężarowych, w ramach tej ogólnoeuropejskiej sieci. W jej skład wchodzi ponad 2000 warsztatów, w tym popularni partnerzy tacy jak Premio. 

Rozmiary opon Dębica do transport drogowego  

Produkt Rozmiary Efektywność
paliwowa

Przyczepność
na mokrym


Hałas
Kierowana DRS 315/80R22.5 C B 71 ))
    295/80R22.5 C C 71 ))
    315/70R2.5 E C 75 ))
Napędowa DRD 315/80R22.5 D B 73 ))
    295/80R22.5 E C 75 ))
    315/70R22.5 E C 75 ))
Naczepa DRT 385/65R22.5 C C 71 ))


 Rozmiary opon Dębica do zastosowań mieszanych  

Produkt Rozmiary Efektywność
paliwowa

Przyczepność
na mokrym


Hałas
Kierowana DMMS 315/80R22.5 D B 70 ))
Napędowa DMSD 315/80R22.5 D B 75 ))
Naczepa DMST 385/65R22.5 C C 71 ))

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się  na stronie www.goodyear.com/corporate. 

Firma Oponiarska Dębica S.A. to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego Spółki. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.