KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Goodyear UltraGrip Performance – sprawdzone rozwiązanie na zimowe podróże

Nowa generacja opon UltraGrip Performance zapewnia użytkownikom spokój i pewność prowadzenia zimą. Doskonała przyczepność sprawia, że samochód trzyma się drogi, niezależnie czy jest pokryta śniegiem, błotem pośniegowym czy lodem.
Znakomita przyczepność i prowadzenie w każdych warunkach zimowych to zasługa innowacyjnej technologii SnowControl, która bazuje na ulepszonej, udoskonalonej rzeźbie bieżnika i zwiększonej sztywności bloków. Pozwala to uzyskać m. in.: sprawne hamowanie 
i przyspieszanie na śniegu i lodzie oraz lepsze zachowanie podczas pokonywania zakrętów na śniegu.

Goodyear UltraGrip Performance to kilka przełomowych rozwiązań*, m.in.:
* hydrodynamiczne rowki, które zapewniają doskonałą trakcję i hamowanie oraz wpływają na większą odporność opony na aquaplaning,
* nowa formuła mieszanki umożliwiająca jeszcze lepsze zachowanie na mokrych drogach,
* bardziej kwadratowy kształt obszaru styku opony z nawierzchnią pozwalający uzyskać lepsze zachowanie na suchych i oblodzonych drogach przez cały okres eksploatacji opony, 
* wskaźnik zużycia bieżnika (TOP) we właściwym czasie informuje kierowcę o konieczności wymiany opon, a tym samym pomaga utrzymać ich wysokie osiągi w każdych zimowych warunkach. 
Dodatkową zaletą tej nowej opony zimowej Goodyear jest też krótsza o 3%** droga hamowania na śniegu.

Pierwsza generacja opon Goodyear UltraGrip Performance jest przeznaczona dla średnich i dużych samochodów osobowych. Dostępna w 38 rozmiarach, o szerokości od 195 do 255, profilu od 40 do 65, na obręcze o średnicy od 15” do 19”.

UltraGrip Performance to kolejna opona z rodziny produktów nagradzanych w licznych rankingach. Jej poprzedniczką była UltraGrip 8 Performance, wprowadzona na rynek w 2012 roku. Co ciekawe pierwszą oponę z tej serii zaprojektowano w 1971 roku. Przez kolejne 44 lata nieustannie pracowano nad udoskonaleniem kolejnych generacji tej opony. Zastosowane innowacje zaowocowały niezwykłymi rezultatami i ponad 60 milionami sprzedanych opon UltraGrip. Goodyear, dzięki ciągłemu ulepszaniu swoich produktów, oferuje opony, które zapewniają doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, lodzie i śniegu oraz zachowują wysokie osiągi niezależnie od warunków zimowych na drodze.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 49 zakładach produkcyjnych w 22 krajach, zatrudniając 66 tys. pracowników. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.