KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Goodyear i Dunlop zapewniają zimową przyczepność nowemu BMW serii 7

Kierowcy luksusowych limuzyn przygotowani na zimowe warunki jazdy dzięki odpowiednim oponom 

Goodyear i Dunlop pogłębiają współpracę z BMW. Nowe auta marki serii 7 zostaną wyposażone w opony Dunlop Winter Sport 4D w rozmiarach 225/60R17 99H i 245/50R18 100H oraz Goodyear UltraGrip 8 Performance z technologią Run on Flat w rozmiarze 245/45R19 102V XL. Wszystkie opony posiadają oznaczenie * podkreślające, że zostały zaprojektowane przez Goodyear i Dunlop specjalnie dla BMW. 

Opony Dunlop Winter Sport 4D opracowano tak, by umożliwiały doskonałe panowanie nad pojazdami o wysokich osiągach na śniegu, lodzie oraz mokrych i suchych nawierzchniach w warunkach zimowych. Unikalna rzeźba bieżnika z dużą liczbą „wgryzających się” w nawierzchnię krawędzi, zapewnia udoskonaloną trakcję na śniegu i lodzie, dzięki czemu kierowca może skupić się na wysokich osiągach. Produkt Dunlopa to doskonałe rozwiązanie dla takich aut jak BMW serii 7. 

Z kolei Goodyear UltraGrip 8 Performance jest oponą z wiodąca na rynku technologią 

Goodyear 3D-BIS, bazująca na mieszance trzech technologii lameli. Dzięki niej ogumienie ma większą powierzchnię styku z drogą, co przedkłada się na lepsze parametry hamowana na śniegu oraz doskonałe właściwości trakcyjne na śniegu i lodzie, zapewniając kierowcy poczucie kontroli nad pojazdem i jego wysoką stabilność. 

„Rynek opon zimowych stale ewoluuje i rośnie. Wraz ze wzrostem liczby dużych i dynamicznych samochodów o wysokich osiągach wzrosło także zapotrzebowanie na ich wyposażanie we właściwe elementy, umożliwiające radzenie sobie z warunkami zimowymi panującym w Europie. Od kilku dziesięcioleci dostarczamy marce BMW nasze opony,  a ogumienie zimowe należy do najważniejszych produktów w naszym asortymencie. Fakt, że BMW wybrał opony zimowe Goodyear i Dunlop dla swoich nowych aut z serii 7 świadczy o renomie naszych produktów wśród wiodących producentów samochodów na świecie” – powiedział Nick Harley, dyrektor zarządzający ds. opon osobowych na pierwsze wyposażenie Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate
W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.