KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Goodyear Dunlop wśród Najlepszych Pracodawców 2015

Polscy studenci wiedzą z kim chcą związać swoją zawodową przyszłość. Odpowiedzi można znaleźć w najnowszym rankingu Universum TOP 100 Poland. W grupie Najlepszych Pracodawców - w kategorii „Inżynieria” - znalazła się m.in. firma Goodyear Dunlop. Najważniejszym kryterium oceny była perspektywa przyszłej kariery. 

„Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w prestiżowym gronie 100 Najlepszych Pracodawców 2015 i do tego w kategorii ‘Inżynieria’. Goodyear nieustannie wprowadza innowacyjne produkty, nowe technologie oraz inwestuje w rozwój pracowników. To jak widać jest doceniane nie tylko przez naszych klientów, partnerów biznesowych, ale także młodych ludzi, którzy są na początku swojej kariery zawodowej” - powiedział Leszek Szafran, dyrektor generalny ds. sprzedaży Goodyear Dunlop Tires Polska i Ukraina.

Universum Top 100 Poland jest częścią globalnego badania Universum Talent Survey, prowadzonego wśród studentów i profesjonalistów w 57 krajach. Jego ideą jest wskazanie firm oraz branż, które zdaniem przyszłych pracowników są idealnym miejscem do rozpoczęcia kariery zawodowej. Tegoroczny ogólnopolski ranking powstał w oparciu o opinie ponad 23 tys. studentów z 70 uczelni wyższych z kierunków: biznes, IT, nauki humanistyczne, prawo, medycyna i farmacja.

„Obecność w gronie Najlepszych Pracodawców 2015 dowodzi, że kształtowane przez nas środowisko pracy, w którym stawiamy na wspieranie rozwoju talentów, zaangażowanie pracowników oraz działania zespołowe jest postrzegane przez młodych ludzi jako idealne dla nich. Jest to również kolejne ważne wyróżnienie dla Goodyear Dunlop (m.in. po certyfikacie TopEmployer w 2013, 2014 i 2015 roku), które potwierdza, że prowadzona przez nas polityka personalna jest ceniona na rynku pracy” – powiedziała Edyta Górecka, dyrektor ds. personalnych Goodyear Europa Centralna. 

Poza wskazaniem wymarzonych pracodawców, ankietowani określili także swoje oczekiwania względem rynku pracy. Okazuje się, że dla 60% z nich najważniejsze jest stabilne miejsce pracy.* Połowa respondentów chciałaby pracować w przedsiębiorstwach, w których będą mogli zdobywać specjalistyczną wiedzę. Najmniej istotnym celem zawodowym dla studentów jest zostanie menedżerem i zarządzanie ludźmi. Młodzi Polacy poszukują zwłaszcza firm, które pozwolą im na zachowanie właściwych proporcji pomiędzy karierą zawodową a życiem prywatnym. 

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby 
w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.


*Ankietowani mieli możliwość wyboru więcej niż jednej odpowiedzi.