KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Goodyear Dunlop podczas europejskich targów transportowych IAA

Nowości Goodyear Dunlop na europejskich targach transportowych IAA

 

Światowa premiera nowej linii opon autobusowych

 

Goodyear Dunlop zaprezentuje podczas targów IAA Commercial Vehicle Show 2012 nową linię opon autobusowych Goodyear oraz swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne. Stoisko Goodyear Dunlop znajdzie się pod numerem B22 w hali numer 12. Targi odbędą się w dniach 20-27 września br. w Hanowerze w Niemczech.

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2012_08_08_Goodyear_Dunlop_podczas_europejskich_targow_transportowych_IAA/3_ IAA_Commercial_Vehicle_Show_2012_Marathon_Coach.jpg

 

Goodyear Marathon Coach (którą można montować na wszystkich osiach) i Goodyear Ultra Grip Coach (opona zimowa) to zupełnie nowe opony marki Goodyear zaprojektowane specjalnie do autobusów. Goodyear od wielu lat jest liczącym się dostawcą dla tej branży, a premiera nowych produktów jest kontynuacją tego kierunku rozwoju. Podczas targów IAA można będzie uzyskać informacje m.in. na temat charakterystyki rzeźby bieżnika oraz komfortu jazdy na ww. nowych oponach. Wszystkie prezentowane dane zebrano w oparciu o opinie operatorów flot autobusowych, którzy testowali nowe opony.

 

Marka Goodyear słynie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Dlatego też częścią wystawy będzie prezentacja nowych produktów, które doskonale ilustrują zaangażowanie Goodyear Dunlop na rzecz przyszłych korzyści dla operatorów pojazdów ciężarowych i przemysłowych, korzystających z nowoczesnego ogumienia.

Ponadto, Goodyear Dunlop zaprezentuje specjalny pojazd ciężarowy wykonany z klocków LEGO, który odegra główną rolę w projekcie dobroczynnym „DocStop for Europeans e.V.”, wspierającym inicjatywę europejskich kierowców pojazdów ciężarowych. DocStop oferuje pomoc medyczną kierowcom aut ciężarowych w trasie. Celem akcji jest zapewnienie każdemu kierowcy pojazdu ciężarowego w Europie łatwego dostępu - w razie potrzeby- do lekarza.

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2012_08_08_Goodyear_Dunlop_podczas_europejskich_targow_transportowych_IAA/2_ IAA_Commercial_Vehicle_Show_2012_lego.jpg

 

Zarówno inicjatywa DocStop, jak i inne przedsięwzięcia Goodyear Dunlop zostaną szczegółowo przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się 19 września br. (godz. 13:15) na stoisku Goodyear Dunlop na targach IAA.

Z myślą o operatorach pojazdów ciężarowych, a w szczególności menedżerach flot, Goodyear zaprezentuje swoją „mistrzowską drużynę” Goodyear, w skład której wchodzą opony Marathon LHS II+ na oś sterującą, opony LHD II+ na oś napędową oraz opony LHT II do naczep. Za sprawą nowego unijnego obowiązku etykietowania opon, klienci otrzymają ich specyfikację z informacjami o 3 kluczowych parametrach: efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomie emitowanego hałasu zewnętrznego. Na targach prezentowane będą również opony, które można bieżnikować: Goodyear TreadMax i Dunlop MultiTread.

 

Na zakończenie Goodyear Dunlop zorganizuje na targach IAA losowanie. Codziennie goście odwiedzający stoisko będą mogli wygrać największy w historii model wykonany w systemie LEGO Technic – LEGO Technic Unimog U400 (składający się z 2048 elementów) lub ciężarówki do załadunku i transportu drewna LEGO Technic Logging Truck.

 

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.