KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


GOOD JOB. GOOD LIFE. – DRUGA EDYCJA KONKURSU DLA MŁODYCH MECHANIKÓW ROZSTRZYGNIĘTA

Już po raz drugi Akademia Rozwoju Goodyear zaproponowała uczniom technikum Zespołu Szkół Samochodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu udział w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej. Tak jak w roku poprzednim konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – w eliminacjach wzięło udział 100 osób, w tym dwie uczennice – gratulujemy odwagi!

Na uczestników czekały 3 etapy rywalizacji: eliminacje i półfinały w postaci testu oraz etap finałowy, w trakcie którego uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie prace na temat: „Moduł komfortu – budowa, sterowanie, komunikacja”.  Finaliści musieli stawić czoła dociekliwym pytaniom komisji, dotyczących etapu przygotowania modelu, sporządzania dokumentacji technicznej oraz wiedzy ogólnej z zakresu mechaniki samochodowej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania – prezentowane modele okazały się być przygotowane profesjonalnie i z dbałością o szczegóły. Jednak nie obyło się bez drobnych wpadek – nie wszystko w finałowych modelach zadziałało w 100 procentach. Mimo wszystko komisja była pod wrażeniem zaangażowania uczestników i poziomu wiedzy.

Pierwsze miejsce zostało przyznane zespołowi: Radosław Burek (klasa II) i Damian Grzebuła (klasa III). Panowie otrzymali pokaźne zestawy narzędzi od sponsora głównego – marki NEO Tools, która wspiera konkurs już drugi rok. Marka NEO Tools to wysokiej jakości polskie narzędzia dla mechaników samochodowych. Kolejna nagroda to miesięczny staż zawodowych realizowany w serwisie sieciowym PREMIO u Marcina Zowczaka w Radomiu. Na obu panów czeka także stypendium naukowe fundowane przez firmę Goodyear Dunlop Tires Polska.

Drugie miejsce przypadło zespołowi: Daniel Belica (klasa III) i Marek Adamus (klasa III). Uczniowie zostali nagrodzeni przez Akademię Praktycznych Umiejętności Goodyear pakietem szkoleń z zakresu mechaniki i diagnostyki samochodowej skierowanych do profesjonalistów. Zespół ten otrzymał również specjalne wyróżnienie za najlepiej przygotowany model modułu komfortu – Akademia Praktycznych Umiejętności wyposażyła chłopców w nowoczesne mierniki elektroniczne.

Trzecie miejsce zajęli: Daniel Narożnik (klasa IV), Damian Borowski (klasa IV). Uczniom tym zostały wręczone nagrody od sponsora głównego – NEO Tools – zestawy kluczy nasadowych.

Wszystkim finalistom gratulujemy i już zapraszamy kolejnych uczestników na następną edycję konkursu Good Job. Good Life.

Najważniejszym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi, którzy nie rozpoczęli jeszcze pracy zawodowej, do samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejętności wykraczających poza szkolny program. Organizatorzy chcą promować inwestowanie w rozwój osobisty już na tym początkowym etapie edukacji i kariery zawodowej.

„Założenia, jakie postawiliśmy sobie jako organizator, zostały spełnione. Praca finałowa okazała się trudniejsza, niż uczniowie przypuszczali. Złożoność zadania, wymóg opracowania dokumentacji technicznej i stosunkowo krótki czas na przemyślenie i zbudowanie makiety spowodowały, że uczniowie musieli włożyć dużo pracy i dać z siebie wszystko, by osiągnąć dobry wynik. Podoba nam się taka postawa! Mamy nadzieję na kontynuację współpracy w kolejnych latach – zarówno ze szkołą, jak i ze sponsorem nagród – firmą Neo Tools oraz z Premio Centrum Motoryzacyjne” – opowiada Iwona Kubat, Koordynatorka z Akademii Rozwoju Goodyear