KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Ford wybiera oponę całoroczną Goodyear na pierwsze wyposażenie swoich samochodów

Ford wybiera oponę całoroczną Goodyear na pierwsze wyposażenie swoich samochodów

Opony Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 na wyposażeniu fabrycznym nowych modeli Forda 

W ramach umowy pomiędzy firmami Goodyear i Ford wszystkie nowe modele Forda zostaną fabrycznie wyposażone w wielokrotnie nagradzane opony Vector 4Seasons Gen-2. Ford to kolejny, po Renault, znany producent samochodów, który wybrał najnowszej generacji opony wielosezonowe Goodyear.

Opony Vector 4Seasons Gen-2 będą dostępne jako opcjonalne wyposażenie fabryczne w nowych odsłonach Forda Fiesta, Focus, C-Max, Galaxy i S-Max. Dzięki nowemu ogumieniu samochody te zyskają doskonałe osiągi podczas hamowania na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie, co jest istotne przy obecnych warunkach pogodowych w Europie. 

Opona Vector 4Seasons Gen-2 zadebiutowała na rynku kilka miesięcy temu, ale już zyskała uznanie ekspertów. W teście opon wielosezonowych magazynu „Auto Bild” zajęła pierwsze miejsce, osiągając „wzorowe” osiągi w szeregu prób i wypadając lepiej niż konkurencyjne produkty. Opona otrzymała również opinię „polecanej” w rankingu opon wielosezonowych pisma „Auto Express”. Unikalne właściwości nowego produktu Goodyeara potwierdziły też niezależne badania przeprowadzone przez międzynarodowy instytut TÜV*.

„Ponad 30 lat temu stworzyliśmy segment opon wielosezonowych, który przez ten czas konsekwentnie rozwijamy, nieustannie udoskonalając nasze produkty. Pozyskana w tym czasie wiedza pozwoliła nam stworzyć 

kolejny wiodący produkt, Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, który swoimi wyjątkowymi osiągami zyskał najpierw przychylność ekspertów m.in. „Auto Bild” i „Auto Express”, a teraz także klientów marki Ford. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z tym uznanym producentem, również jeśli chodzi o opony wielosezonowe. W przyszłości chcemy zaoferować naszemu partnerowi jeszcze więcej produktów w tym segmencie, bo rośnie zainteresowanie nimi m.in. ze względu na zmiany klimatu w 

Europie” - powiedział Nick Harley, dyrektor zarządzający Goodyear ds. opon osobowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. 


 

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się  na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

* Hamowanie na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie. Testowane przez TÜV SÜD Product Service w okresie lipiec – wrzesień 2015 r. na zlecenie Goodyear Dunlop. Rozmiar opony: 205/55 R16 V; samochód testowy: VW Golf; Miejsce testów: Montpellier (F), SHPG Wanaka (NZ), Colmar-Berg (L); Raport nr 713065970.