KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Firma Oponiarska Dębica S.A. regionalnym liderem eksportu

Dębica regionalnym liderem eksportu
Firma Oponiarska Dębica S.A. wyróżniona w ,,Złotej Setce” Podkarpacia.

 

Firma Oponiarska Dębica S.A. została liderem eksportu w zestawieniu największych przedsiębiorstw regionu. W dorocznym Rankingu ,,Złotej Setki” Podkarpacia, dębicki producent opon zdobył również wyróżnienie w kategorii kapitalizacja spółki, wielkość zatrudnienia oraz udział eksportu w sprzedaży.

 

Wśród 100 największych przedsiębiorstw regionu, dębicka Spółka uplasowała się na wysokiej 5 pozycji w ogólnej klasyfikacji. Wśród ,,Złotych Dziesiątek” najlepszych firm regionu, Firma Oponiarska Dębica S.A. została doceniona aż w czterech kategoriach plebiscytu. Po raz dziesiąty z rzędu T.C. Dębica S.A. obroniła tytuł lidera eksportu, drugie miejsce zdobyła w kategorii najwyższa kapitalizacja giełdowa na koniec 2010 roku, a trzecią pozycję za wielkość zatrudnienia. Szóste miejsce zostało przyznane firmie za udział eksportu w sprzedaży Spółki.

 

- Pozycja regionalnego lidera eksportu jest dla naszej Firmy ogromnym wyróżnieniem. Pozostajemy ważnym eksporterem nie tylko w regionie, ale także wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, odgrywamy coraz większą rolę na krajowym rynku – powiedział Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. – Ta nagroda to również dowód na to, że jesteśmy siłą napędową podkarpackiej gospodarki. Jako jeden z największych pracodawców w województwie, chcemy, aby nasza działalność, doświadczenie oraz pozycja lidera trwale wpisały się w rozwój całego regionu – dodała Marta Konopacka.


Firma Oponiarska Dębica S.A. od lat utrzymuje wysokie pozycje w plebiscycie gospodarczych lokomotyw Podkarpacia. Nowe plany inwestycyjne jeszcze w większym stopniu pozwolą na utrzymanie konkurencyjnej pozycji dębickich opon nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Powrót do dobrej koniunktury pozwolił Spółce zwiększyć produkcję opon, a dzięki temu sprzedaż do międzynarodowych odbiorców stale rośnie.

 

Listę czołowych przedsiębiorstw regionu czyli, Ranking ,,Złota Setka” oraz ,,Złote Dziesiątki” już od dekady przygotowuje Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie, a od pięciu lat we współpracy z dziennikiem ,,Nowiny”. W historii rankingu, aż czterokrotnie zwycięzcą w klasyfikacji ogólnej była Firma Oponiarska Dębica S.A.

 

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire [&] Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w 60 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_22_Debica_regionalnym_liderem_eksportu/1_Debica_liderem_eksportu_2011_statuetka_336_448.JPG