KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Europejscy przewoźnicy wybierają opony i usługi Goodyear

Europejscy przewoźnicy wybierają opony i usługi Goodyear

Betuwe Express, jedno z największych przedsiębiorstw autobusowych w Holandii oraz firma Kreiss, znaczący międzynarodowy dostawca usług logistycznych z siedzibą na Łotwie, wybrały Grupę Goodyear na głównego dostawcę opon i usług dla swoich pojazdów. 

Kreiss zdecydował się na szeroką gamę opon Goodyear i Dunlop oraz wsparcie w ramach programu FleetFirst

Kreiss w ramach podpisanej z Grupą Goodyear umowy wyposaży większość swojej transeuropejskiej floty w najnowszej generacji opony ciężarowe, w tym: oferujące wydłużone przebiegi Goodyear KMAX, efektywne paliwowo Goodyear FUELMAX oraz przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach zimowych najnowsze Goodyear ULTRA GRIP MAX, a także opony Dunlop SP344 i SP444.

Dodatkowo łotewski operator będzie korzystać z usługi zarządzania oponami w ramach programu Goodyear FleetFirst, która pomaga flotom obniżać całkowity koszt posiadania opon (ang. Total Cost of Ownership - TCO). Współpraca obejmie również: pomoc drogową ServiceLine24h, wsparcie sieci TruckForce, liczącej 2200 serwisów partnerskich w 28 europejskich krajach, a także dostarczanie wysokiej jakości opon TreadMax bieżnikowanych na gorąco. 

„Najnowsze produkty Goodyear zrobiły na nas wrażenie, ponieważ szczególną wagę przykładamy do kwestii efektywności i ograniczania kosztów. Połączenie innowacyjnych produktów klasy premium i dedykowanych usług flotowych - dostosowanych do naszych potrzeb biznesowych - pomoże nam maksymalizować wydajność floty i podwyższać standardy obsługi klienta” - powiedział Andrejs Kuznecovs, Prezes Zarządu firmy Kreiss.

Betuwe Express docenia wysokie parametry opon Goodyear 

Na współpracę z Goodyearem zdecydował się również holenderski przewoźnik autokarowy, który wybrał opony Goodyear UltraGrip Coach z oznaczeniem 3PMSF na oś napędową oraz opony Marathon Coach (oznaczenie M+S) na oś przednią. 

„W ten sposób pozbyliśmy się dodatkowych kosztów wynikających z przechowywania opon zimowych. Pomijam już fakt, że inne opony zimowe z głębokością bieżnika mniejszą niż 10 milimetrów sprawowały się znacznie gorzej. Dzięki oponom Goodyear mamy to już jednak za sobą” – powiedział Albert Winnemuller, właściciel firmy Betuwe Express.

Dla firm autokarowych szczególnie ważny jest też komfort przewożonych pasażerów. Decydując o wyborze opon firma Betuwe Express zwraca dużą uwagę na wyniki opon w ramach europejskiego systemu etykietowania ogumienia. „Kryteria na etykiecie są dla nas ważne: ograniczenie emisji CO2 i hałasu, a także oszczędzanie paliwa i bezpieczeństwo na mokrych drogach czynią z operatorów autokarów lojalnych klientów Goodyear" - dodał A. Winnemuller.

Współpraca z firmą  komercyjnie przewożącą pasażerów to również szereg wyzwań dla dostawcy opon, który tworzy zupełnie nowy produkt. „Konstrukcja i sposób pracy osi przedniej w nowoczesnym autokarze znacznie różni się od tej w pojeździe ciężarowym. Dlatego w oponach montowanych na przedniej osi obserwuje się względnie szybkie zużycie obszarów barkowych. Asymetryczny profil opon Marathon Coach poprawia osiągi na przedniej osi. Szerokie barki znacznie lepiej znoszą typowe zużycie, któremu nie da się zapobiec samym tylko ustawieniem zbieżności” – wyjaśnia Peter Nobel, przedstawiciel handlowy Goodyear ds. opon ciężarowych w Holandii.

Powolne zużycie opon Goodyear znalazło również odzwierciedlenie w ramach eksploatacji tego ogumienia przez firmę Betuwe. Opony Marathon Coach w rozmiarze 315/80R22.5 przejeżdżały do 240 tys. kilometrów, natomiast UltraGrip Coach 315/80R22.5 nawet do 310 tys. km.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących producentów pojazdów użytkowych na świecie wybrało opony Goodyear na wyposażenie fabryczne swoich samochodów. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się  na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

Kreiss posiada ok. 1200 pojazdów ciężarowych i 1500 naczep chłodniczych. Przedsiębiorstwo wypracowało w 2014 roku ponad 120 milionów euro obrotu. Sprawia to, że jest ona jednym z największych operatorów flotowych w regionie Skandynawii i Bałtyku. 

Betuwe Express to firma oferująca szeroką gamę usług. Począwszy od przejazdów autokarami piętrowymi na trasach szkolnych, przez kursy rejsowe na hiszpańskie wybrzeże i wycieczki narciarskie, aż po wyprawy za Koło Polarne. Flota Betuwe Express składa się głównie z autokarów z układami napędowymi DAF VDL i Van Hool, a niedawno do floty dołączyło 15 autokarów MAN i 10 Mercedesów.