KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Etykietowanie opon w krajach Unii Europejskiej

Etykietowanie opon w krajach Unii Europejskiej

 

Informacje o przepisach UE są już dostępne na stronie www.etykietynaopony.pl

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_11_09_Etykietowanie_opon_w_krajach_Unii_Europejskiej/3_strona_etykietynaoponypl_etykieta.JPG

 

 

Unia Europejska wprowadza ujednolicone przepisy dotyczące etykietowania opon. Od listopada 2012 r. każda opona do samochodów osobowych, lekkich aut dostawczych, jak i ciężkich pojazdów ciężarowych – wyprodukowana po 30 czerwca 2012 r. - będzie musiała być wyposażona w informację graficzną w formie nalepki. Szczegółowe informacje o unijnych przepisach, a także kompendium wiedzy o etykietowaniu opon, przygotowane przez Grupę Goodyear w Polsce, można już znaleźć na stronie www.etykietynaopony.pl, a także na www.debica.com.pl/etykiety.

 

Etykiety zawierać będą informacje na temat 3 wybranych parametrów opony. Klienci będą mogli zapoznać się z nimi za sprawą nalepki, na której w przystępny graficznie sposób zostaną przedstawione:

  • ekonomiczność (efektywność paliwowa),
  • przyczepność na mokrej nawierzchni,
  • generowany przez opony hałas.

 

„Etykiety umożliwią konsumentom porównanie opon różnych producentów pod kątem 3 wskazanych przez Unię Europejską parametrów. Zapewne przyczynią się do podejmowania jeszcze bardziej świadomych decyzji zakupowych, dzięki którym klienci wybiorą najlepsze, czyli najbliższe ich potrzebom ogumienie” – powiedział Waldemar Jarosz, Dyrektor ds. Handlowych Grupy Goodyear w Polsce.

 

Na stronie www.etykietynyopony.pl można znaleźć informacje m.in. na temat przepisów UE, parametrów prezentowanych na etykietach (i tego jak należy je czytać - co oznacza na etykiecie litera A, a co G), historii znakowania oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wszystko zaprezentowane jest w przystępnej formie, uzupełnione o atrakcyjne grafiki. Strona posiada również intuicyjne menu, które ułatwia użytkownikom poruszanie się po niej.

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_11_09_Etykietowanie_opon_w_krajach_Unii_Europejskiej/1_strona_etykietynaoponypl.jpg