KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Dunlop zaprasza do głosowania na „Wielkie Momenty” sportu motorowego

Fani sportów motorowych z całej Europy mogą głosować na najbardziej ekscytujące zwycięstwa 

Dunlop rozpoczął kampanię „Great Fightbacks – Wielkie Momenty sportu motorowego” prezentującą najciekawsze historie zawodników i ich drogi do zwycięstw w wyścigach, które obfitowały w wiele trudnych i emocjonujących sytuacji. Dunlop - jako jeden z najbardziej utytułowanych producentów opon w sporcie motorowym, z ponad 127-letnią wiedzą oraz doświadczeniem - wybrał dziesięć inspirujących wydarzeń, w których kierowcy wyścigowi i motocykliści wykazali się charakterem, determinacją i wytrwałością w walce o powrót na szczyt. Spośród nich fani sportów motorowych będą mogli wyłonić najlepsze, głosując na nie od dziś na stronie internetowej www.greatfightbacks.com.

Bohaterami opowieści są legendarne postacie świata wyścigów, m.in.: Sir Jackie Stewart, Jacky Ickx i Mike Hailwood. Nie zabraknie też przygód bardziej współczesnych gwiazd, takich jak: Marc Marquez, John McGuinness i Johnny Herbert. Każdy odcinek opowiada rzeczywistą historię zawodników, którzy by osiągnąć prawdziwą wielkość musieli pokonać szereg przeciwności oraz własnych słabości. 

Fani poznają historię Louisa Rosiera, który mimo półgodzinnego postoju - spowodowanego problemami z silnikiem i stłuczoną przednią szybą - zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1950 roku. Ponadto odkryją tajemnicę triumfu Jackiego Stewarta w Grand Prix Niemiec w 1968 roku, którego nie pokrzyżował nawet ulewny deszcz. Dowiedzą się także jak wyglądała droga do sukcesu Jacky’ego Ickxa, reprezentującego Porsche w wyścigu Le Mans w 1977 roku, który musiał się zmagać się z wieloma problemami z samochodem. 

Dobrą inspiracją może stać się również historia Mike Hailwooda, który po jedenastoletniej przerwie powrócił do ścigania i przypieczętował to zwycięstwem w wyścigu TT na Wyspie Man, rozegranym w 1978 roku. Równie dużej dawki emocji dostarczą także sceny z udziałem Johnny’ego Herberta, który odniósł podwójne zwycięstwo - osobiste, wracając do formy po kontuzji zagrażającej jego dalszej karierze oraz zawodowe, wywalczone dla zespołu Mazdy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1991 roku.

Kolejne opowieści przybliżą historie: Bernda Schneidera - legendy DTM, który zdominował niemieckie wyścigi klasy Touring mimo nieudanych startów w F1, Pedro Lamy’ego, który pomimo dwóch złamanych nóg stanął na podium 24-godzinnych wyścigów Le Mans i Nürburgring, Marca Marqueza i jego zwycięstwa w wyścigu GP Estoril w klasie 125cc w 2010 roku po starcie z tyłu stawki, oraz nieoczekiwanego zwycięstwa brytyjskiego zespołu Jota w klasie LMP2 w 2014 roku. Miłośnicy sportów motorowych dowiedzą się takżejak wyglądał powrót do formy Johna McGuinnessa i jego droga do zwycięstwa odniesionego w wyścigu TT rozegranym na Wyspie Man w 2015 roku.

„Te inspirujące historie dowodzą, że można osiągnąć wszystko, nawet kiedy los nam nie sprzyja. Trzeba jednak pamiętać, że aby uzyskać prawdziwą wielkość niezbędne są zaangażowanie, intuicja i determinacja. Jesteśmy ciekawi, które zwycięstwo w historii okaże się najbardziej ekscytujące według głosujących fanów sportów motorowych z całej Europy” - powiedział Xavier Fraipont, dyrektor zarządzający Dunlop Motorsport.

Projekt „Great Fightbacks – Wielkie Momenty sportu motorowego” wpisuje się w filozofię marki Dunlop oraz w zainaugurowaną w ubiegłym roku kampanię pod hasłem „Forever Forward”. Jej elementem jest nowa reklama telewizyjna „One second”, opowiadająca historię kierowcy, który odwołuje się do doświadczeń życiowych, by dać z siebie wszystko w „jednej – decydującej o wszystkim – sekundzie”. Reklamę można obejrzeć na stronie: www.youtube.com/watch?v=Fvamkkt42Ek.
Dunlop jest dostawcą opon dla największych zespołów wyścigowych, od przełomowej chwili wynalezienia opony pneumatycznej w 1888 r. Przez minione 127 lat marka odgrywała ważną rolę w wyścigach, pomagając kierowcom i motocyklistom osiągać inspirujące wyniki w najtrudniejszych konkurencjach, takich jak: 24-godzinne wyścigi na Le Mans i Nürburgringu, oraz w zawodach motocyklowych TT (Tourist Trophy) na Wyspie Man.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.