KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Dunlop Winter Sport 5 zwycięzcą dwóch prestiżowych niemieckich testów opon

Dunlop Winter Sport 5 zwycięzcą dwóch prestiżowych niemieckich testów opon 

Nowa opona zimowa Dunlop pokonała siedmiu konkurentów w testach „Auto Bild Allrad” i „Auto Bild Sportscars” 

W wydaniu „Allrad” (4x4/SUV) magazyn „Auto Bild” porównał osiem różnych opon zimowych1. Opona Winter Sport 5 okazała się wzorowa i zdobyła pierwsze miejsce. Doceniono ją za osiągi na zaśnieżonych i mokrych drogach. 

Równie entuzjastyczne oceny Dunlop Winter Sport 5 zebrała ze strony „Auto Bild Sportscars”. W rankingu opon zimowych opublikowanym w 11. numerze czasopisma2 produkt Dunlopa zajął pierwsze miejsce, pokonując ośmiu konkurentów. Redaktorzy magazynu chwalili Winter Sport 5 za „sportowe i dynamiczne prowadzenie” w każdych warunkach pogodowych, odporność na aquaplaning, precyzję kierowania oraz krótką drogę hamowania na mokrej i suchej drodze. 

Oprócz prestiżowych zwycięstw, opony Dunlop Winter Sport 5 zyskały miano „bardzo godnych polecenia’” w testach „Auto Strassenverkehr”3 i „Auto Motor Und Sport”4 oraz „godnych polecenia” ze strony brytyjskiego „Auto Express”5. 

„Silne opady deszczu i inne ekstremalne zjawiska pogodowe są coraz częstsze w Europie, dlatego znakomita przyczepność jest niezbędna podczas jazdy zimą” – powiedział Alexis Bortoluzzi, dyrektor marketingu opon osobowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. „Z przyjemnością oferujemy oponę, która trzyma się drogi w warunkach zimowych i zapewnia najwyższe osiągi, których oczekują nasi klienci. Winter Sport 5 to opona dla ambitnych i aktywnych konsumentów, która pasuje to szybkiego stylu życia. Bardzo cieszymy się, że znakomite wyniki testów potwierdzają wysokie osiągi naszego ogumienia” – dodał A. Bortoluzzi.

Więcej informacji o Goodyear i Dunlop na Twitterze @goodyearpress.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Wielu wiodących producentów samochodów, w tym Mercedes, Renault Sport, Jaguar, Audi, Bentley, Maserati, VW, SEAT, Mini, Toyota i BMW montuje najnowsze opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie. W 2013 r. minęła 125. rocznica powstania marki i wynalezienia przez jej założyciela opony pneumatycznej. Więcej informacji o Dunlop można znaleźć na stronach www.dunlop.eu i www.motorsport.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

* Auto Bild Allrad (DE), nr 10, 2 października 2015, rozmiar opony 215/65R16 98H.
** Auto Bild Sportscar (DE), nr 11, 9 października , 2015, rozmiar opony 225/45R18 95V.
*** Auto Strassenverkehr (DE), nr 22, 7 października 2015, rozmiar opony 225/50R17 98V.
**** Auto Motor und Sport (DE), nr 21, 1 października 2015, rozmiar opony 225/50R17 98V.
***** Auto Express UK  (UK), 7 października, 2015, rozmiar opony 225/45R17.