KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Dunlop Sportmax Qualifier H

Dunlop dla szukających mocnych wrażeń na szosie i w terenie

 

Nowa seria opon motocyklowych Dunlop Sportmax Qualifier H

 

Dunlop opracował nową serię opon Dunlop Sportmax Qualifier z indeksem prędkości H, z myślą o młodych motocyklistach, którzy poszukują wrażeń z jazdy, podobnych do tych obecnych na wyścigach.

 

Bardzo ważne jest, zwłaszcza w przypadku młodych motocyklistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dwoma kółkami, aby dysponowali najlepszym wyposażeniem, na jakie mogą sobie pozwolić. Poza samym motocyklem najważniejszą inwestycją są opony, stanowiące kluczowy element łączący motocyklistę z drogą lub trasą terenową. Dlatego nową oponę Dunlop Sportmax Qualifier zaprojektowano specjalnie z myślą o zapewnieniu młodym entuzjastom jazdy na motocyklu i fanom wyścigów, najlepszych opon sportowych w przystępnej cenie.

 

Dzięki zastosowaniu technologii mieszanki zaczerpniętej z opon Dunlop GP Racer D211, opona szosowo-terenowa Dunlop Qualifier łączy osiągi bliskie wyścigowym z atrakcyjnym stosunkiem wartości do ceny.

 

Jest to pierwsza opona dla młodych motocyklistów, w której użyto rozwiązań w zakresie mieszanki stosowanej wcześniej w oponach wyścigowych. Opony Dunlop Qualifier są dostępne w wersjach przystosowanych do motocykli o pojemności silnika 125 cm3, o rozmiarze kół 17 cali i posiadają indeks prędkości H (prędkość do 210 km/h). Wyścigowe składniki mieszanki zapewniają doskonałą przyczepność na trasach terenowych, bez ograniczenia osiągów szosowych.

 

„Stworzyliśmy oponę przeznaczoną specjalnie dla rosnącej grupy młodych motocyklistów, którzy na swoich mniejszych, sportowych motocyklach poruszają się nie tylko po ulicach miast, ale także w czasie wolnym udają się w trasy poza nimi” - powiedział Adam Baranowski, menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska. „Potrzebują oni jednego zestawu opon w przystępnej cenie, który zapewni im zarówno przyczepność i bezpieczeństwo na szosie, jak też najlepsze właściwości jezdne w terenie” - dodał Adam Baranowski.

 

Opony Dunlop Sportmax Qualifier z indeksem prędkości H są już dostępne w Polsce, w następujących rozmiarach:

 

110/70 R 17 54H TL

120/60 R 17 55H TL

120/70 R 17 58H TL

150/60 R 17 66H TL

160/60 R 17 69H TL

 

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire [&] Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Wielu wiodących w świecie producentów motocykli montuje opony Dunlop jako standardowe wyposażenie, włączając w to takie marki, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha.

 

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 57 zakładach w 23 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 69.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_02_25_Dunlop_Sportmax_Qualifier_H/Dunlop Sportmax Qualifier H.JPG