KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Dunlop dostawca opon w Moto2 i Moto3

Dunlop dostawcą mistrzostw Moto3 i Moto2

 

Dunlop Motorsport, IRTA i Dorna Sports podpisały umowę na wyłączność na dostawę opon na mistrzostwa Moto3, które rozpoczną się w 2012 roku, a także przedłużyły - przynajmniej do końca 2014 roku - obowiązującą umowę dotyczącą mistrzostw Moto2.

Dunlop będzie dostarczać opony i zapewni pomoc techniczną wszystkim zawodnikom biorącym udział w mistrzostwach Moto3, które są organizowane zamiast Mistrzostw Świata w klasie 125 cc. Dunlop jest wyłącznym dostawcą opon na potrzeby mistrzostw Moto2 od momentu ich rozpoczęcia w 2010 roku. Dostawy Dunlopa zostały ratyfikowane przez Dorna i przez stowarzyszenie IRTA (International Road Racing Teams Association).

 

Sanjay Khanna, Dyrektor Zarządzający marki Dunlop na Europę, Bliski Wschód i Afrykę mówi:

 

“Dorna, IRTA i zespoły w pełni poparły zaangażowanie Dunlopa w wyścigi motocyklowe o nagrodę Grand Prix, przedłużając z nami umowę na dostawy w ramach mistrzostw Moto2 oraz podpisując z nami nową umowę dotyczącą zaopatrzenia w opony uczestników nowych, pasjonujących mistrzostw Moto3. Stanowi to wyraz zdecydowanego poparcia udzielonego technologii Dunlopa, która będzie prezentowana publiczności na całym świecie w czasie tych fantastycznych mistrzostw.”

 

Jean-Félix Bazelin, Dyrektor Generalny Dunlop Motorsport stwierdza: 

 

“Moto3 to nowe pasjonujące mistrzostwa dla Dunlopa, naszych inżynierów i techników. Cieszymy się z tego nowego wyzwania i z niecierpliwością oczekujemy chwil, umożliwiających jeszcze lepszą analizę działania opon, które opracowaliśmy dla nowych
4-suwowych motocykli wyścigowych o pojemności 250 cc. Przedłużenie z nami umowy na dostawę opon na mistrzostwa Moto2 to niewątpliwy dowód na to, że wykonaliśmy solidną robotę w czasie tych mistrzostw, których wyniki widać czarno na białym.”

 

Sharon Antonaros, Dyrektor Dunlop Europe ds. Marketingu Motocykli dodaje: 

 

“Dunlop bierze udział w wyścigach motocyklowych, aby dalej rozwijać nasze produkty oraz wiedzę o najnowszych technologiach. Niesie to ze sobą korzyści dla naszych konsumentów w postaci takich technologii jak NTEC i Multi-Tread, które jeszcze bardziej rozwinęliśmy dzięki naszej współpracy w ramach mistrzostw Moto2.  Mistrzostwa Moto3 to fantastyczny nowy poligon doświadczalny i niewątpliwie skorzystamy z byciu tam od samego początku mistrzostw, gdy krzywa wiedzy będzie ostro szła w górę, a wynagrodzenie za włożony wysiłek jest potencjalnie największe.”

 

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire [&] Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Wielu wiodących w świecie producentów motocykli montuje opony Dunlop jako standardowe wyposażenie, włączając w to takie marki, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha.

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_06_Dunlop_dostawca_opon_w_wyscigach_Moto2_i_Moto3/1_Dunlop_Moto2_Moto3_448_299.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_06_Dunlop_dostawca_opon_w_wyscigach_Moto2_i_Moto3/2_Dunlop_yuki-takahashi-moto2_448_299.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_06_Dunlop_dostawca_opon_w_wyscigach_Moto2_i_Moto3/3_Dunlop_Moto2_Moto3_tyres.jpg

 

tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_06_06_Dunlop_dostawca_opon_w_wyscigach_Moto2_i_Moto3/4_Dunlop_Moto2_Moto3_balancing_tyres.jpg