KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Dunlop - Szcześć zwycięstw w jeden weekend

Dunlop – sześć mistrzostw w jeden weekend!

Opony Dunlop poprowadziły kierowców do triumfów w prestiżowych zawodach

 

W ciągu minionego weekendu przyznanych zostało sześć tytułów mistrzowskich w sportach motorowych. Triumfatorzy mają jedną wspólną cechę: do każdego z sukcesów przyczyniły się opony Dunlop.

 

W przedostatniej rundzie serii American Le Mans w Laguna Seca w Kalifornii na podium po raz kolejny znaleźli się Joey Hand i Dirk Mueller z zespołu BMW Rahal Letterman Lanigan (RLL), jadący BMW M3 GT wyposażonym w opony Dunlop. Kierowcy, zespół
i producent opon zrealizowali tym samym swoje sportowe ambicje w przedostatnim wyścigu sezonu.

 

W klasie prototypów samochodowych LMP1, brytyjski kierowca Guy Smith i jego zespół Dyson Racing sięgnęli po mistrzowskie tytuły w swoich kategoriach, a Dunlop został liderem wśród producentów opon.

 

Sukcesy marki Dunlop w ubiegły weekend nie ograniczyły się tylko do wygranych podczas American Le Mans. W kategorii jednośladów, Jesco Guenther zdobył wysoko cenione Mistrzostwo Niemiec (IDM) w klasie Supersport na torze Hockenheimring, kierując Yamahą zespołu Vector wyposażoną w opony Dunlop.

 

Te sukcesy są tym ważniejsze dla marki Dunlop, że zarówno IDM, jak i American Le Mans to mistrzostwa, w których konkurować mogą wszyscy producenci opon
– w odróżnieniu od większości międzynarodowych zawodów, jak Formuła 1 czy MotoGP, gdzie wszyscy zawodnicy muszą stosować opony tej samej marki. Możliwość konkurencji różnych producentów sprawia, że wyścigi IDM i American Le Mans stanowią najwyższe poziom wyzwań dla badań i rozwoju w dziedzinie opon.

 

 „Zwycięstwa w mistrzostwach, w których reprezentowani są wszyscy nasi najwięksi konkurenci, świadczą o wiedzy, kunszcie i technologii zawartych w oponach Dunlop. Niezwykłe rezultaty były wynikiem prawdziwie zespołowego wysiłku i bliskiej współpracy zespołu badawczo-rozwojowego ze zwycięskimi zespołami wyścigowymi. Przykładem jest doświadczenie zdobyte podczas współpracy Dunlopa i BMW. Dzięki temu osiągnęliśmy jeszcze lepsze wyniki w mistrzostwach GT, które charakteryzują
się najwyższym poziomie współzawodnictwa na świecie” – powiedział Jean-Felix Bazelin, Dyrektor generalny Dunlop Motorsport.

 

„Udowodniliśmy, że opony Dunlop są niezawodne przez cały rok, pozwalają trzymać świetne tempo i doskonale sprawdzają się w klasie GT” – dodał Guy Smith, mistrz klasy LMP1.

 

Ostatnia runda serii American Le Mans odbędzie się 1. października br. w Road Atlanta. Ekipa Dunlop-BMW będzie tam miała okazję dodać do imponujących osiągnięć ubiegłego weekendu również mistrzostwo producentów opon i mistrzostwo zespołowe w klasie GT.

 

Sukcesy minionego weekendu z oponami Dunlop w rolach głównych:

 

  • Mistrzostwo kierowców American Le Mans w klasie GT – Joey Hand i Dirk Mueller,  Dunlop
  • Mistrzostwo zespołów American Le Mans w klasie GT – BMW Team RLL, Dunlop
  • Mistrzostwo kierowców American Le Mans w klasie LMP1 – Guy Smith, Dunlop
  • Mistrzostwo zespołów American Le Mans w klasie LMP1 – Dyson Racing, Dunlop
  • Mistrzostwo producentów opon American Le Mans w klasie LMP1 – Dunlop
  • Mistrzostwo Niemiec (IDM) w klasie Supersport – Jesco Guenther – Vector Yamaha, Dunlop

 

 

Dunlop jest jednym z wiodących światowych producentów opon najwyższej klasy, wyróżniającym się imponującą historią sukcesów w sportach motorowych. Dunlop jest partnerem technicznym BMW Motorsport, wspierającym zespół BMW Rahal Letterman Lanigan w wyścigach serii American Le Mans

 

Szerokie doświadczenie Dunlopa w wyścigach przekłada się na innowacyjne technologie stosowane w oponach przeznaczonych do codziennego użytku. Dokładając wszelkich starań by maksymalizować przyjemność z jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom wysokie parametry i trwałość dzięki najnowszym technologiom oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat, które montowane są fabrycznie w wielokrotnie nagradzanych modelach takich jak Mini, BMW serii 1, 3 i 5 oraz X5.

 

Firma jest zaangażowana w wyścigi od początku XX w. Po ustanowieniu pierwszych rekordów prędkości, Dunlop zwyciężył po raz pierwszy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1924 r. i jest rekordzistą wśród producentów opon pod względem liczby sukcesów w tym wyścigu, mając na koncie 34 zwycięstwa. W 2007 i 2008 r. opony Dunlop zastosował zwycięski zespół klasy GT2 w wyścigu Le Mans Endurance Series, a także zwycięzcy American Le Mans klasy GT w latach 2010-2011. Opony Dunlop sprawdzają się również w najważniejszych globalnych wyścigach klasy Touring, w tym w popularnych na całym świecie australijskich mistrzostwach V8 Supercar oraz mistrzostwach British Touring Car. Opony wyścigowe Dunlop są projektowane, rozwijane i produkowane w Fort Dunlop w Birmingham w Anglii.

 

Wielu wiodących producentów samochodów świata, w tym Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche stosuje opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie.

 

Więcej informacji o oponach Dunlop można znaleźć na stronach www.dunlop.eu lub www.motorsport.dunlop.eu.

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_09_22_IP_Dunlop_Szesc_zwyciestw_w_jeden_weekend/1_Le_Mans_Laguna_Seca_California.jpg