KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Dębica Frigo 2 - Najpesza w testach na śniegu

Mistrzyni na śniegu

 

Dębica Frigo 2 wypadła najlepiej w testach na ośnieżonej drodze

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_10_19_Debica_Frigo_2_Najlepsza_w_testach_na_sniegu/1_Debica_Frigo_2.jpg

Dębica Frigo 2, polska zimowa opona, w teście opon zimowych magazynu „Motor” została oceniona jako najlepsza opona na śnieżną drogę. Najkrótsza droga hamowania, najlepsza trakcja na śniegu oraz najlepsze przyspieszenie , to główne cechy polskiej zimówki. Test opon zimowych w rozmiarze 195/65 R15 został przeprowadzony w szwajcarskich Alpach.

 

"Oponę Dębica Frigo 2 zaprojektowano z myślą o kierowcach, dla których pewność prowadzenia w najcięższych warunkach oraz  bezpieczeństwo są kwestiami kluczowymi. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również aspekt ekonomiczny, w tym kosztów zakupu oraz użytkowania. Opona Dębicy odpowiada doskonale na potrzeby konsumentów, oferując doskonałą przyczepność na ośnieżonej nawierzchni oraz wysoką trwałość" – powiedział Przemysław Zakrzewski, Senior Brand Manager marki Dębica w Grupie Goodyear Polska.

 

Zastosowanie w Frigo 2 mieszanki gumowej na bazie krzemionki, zapewnia jej wysoką elastyczność w trudnych warunkach zimowych,  oferując optymalną przyczepność auta, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Wszystko to przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy.

 

Kierunkowy bieżnik oraz zwiększona ilość rowków zapewnia skuteczniejsze odprowadzanie błota pośniegowego i wody, co z kolei poprawia odporność opony na aquaplaning, czyli poślizg na cienkiej warstwie wody oraz slushplaning (poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym). Charakterystyczne ułożenie klocków bieżnika wpływa na obniżenie poziomu hałasu, a masywne klocki barkowe opony zapewniają doskonałe prowadzenie samochodu na zakrętach.

 

Jak napisano w „Motorze” „śnieg to królestwo Dębicy (…). Bieżnik polskiej opony doskonale ‘wgryza’ się w śnieg i pozwala pokonać autem najbardziej strome wzniesienia”.

 

Opony dostępne są w 15 rozmiarach na obręcze o średnicy 13, 14, 15 i 16 cali, wszystkie z oznaczeniem T (dopuszczalna prędkość maksymalna 190 km/h). Opony znajdują zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów kompaktowych i klasy średniej, obejmującej popularne modele takie jak Ford Focus czy Peugeot 308.

________________________________________________________________________________________________

[1] Hamowanie na śniegu z 50 km/h do zatrzymania (Dębica Frigo 2 – 26,9 m); Trakcja na śniegu – teoretyczna siła uciągu (daN) – Dębica Frigo 2 – 336,7 daN ; Przyspieszenie na śniegu z 10 km/h do 30 km/h – Dębica Frigo 2 - 15,32 m. Źródło: Test ogumienia na zimę 195/65 R15, „Motor”z dn. 17.10.2011 r.

 

 

/tl_files/Pliki/Aktualnosci/2011_10_19_Debica_Frigo_2_Najlepsza_w_testach_na_sniegu/3_Debica_Frigo_2_schemat.JPG