KATALOG
SZKOLEŃ
HARMONOGRAM
SZKOLEŃ
SZKOLENIA
E-LEARNINGOWE
NASI
TRENERZY


Chicago Pneumatic

Chicago Pneumatic.

Od ponad 110 lat budujemy profesjonalne narzędzia pneumatyczne!

 

W 2011 roku firma Chicago Pneumatic, uroczyście świętowała 110 - lecie działalności, zaczynając jako pionier a dzisiaj jako światowy lider w branży profesjonalnych narzędzi pneumatycznych. Kiedy ponad wiek temu została założona firma CP, narzędzia pneumatyczne były nowością i niewątpliwie zrewolucjonizowały ówczesny przemysł. Potencjał tego typu urządzeń odkrył J.W. Duntley, pomysłowy i ambitny brygadzista pracujący w odlewni żelaza w Milwaukee w USA. Uzbrojony we wrodzony intelekt i skromne oszczędności, pozyskał do współpracy Charlesa Schwaba magnata przemysłu stalowego. W ten sposób zaczęła się produkcja i sprzedaż narzędzi pneumatycznych pod nazwą Chicago Pneumatic. Firma CP zaczęła jako jedna z pierwszych konstruować i wytwarzać grupy narzędzi, przeznaczone dla specjalistycznych zastosowań w różnych branżach przemysłu.

Nikt wtedy jednak nawet nie przypuszczał, że narzędzia pneumatyczne zyskają taką popularność ponadto znajdą tak różnorodne i szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Chicago Pneumatic od chwili założenia produkowała niezawodne najwyższej klasy urządzenia pneumatyczne, klucze udarowe oraz nitownice były używane do budowy i konserwacji tak znanych „ikon” sztuki budowlano-inżynierskiej jak najwyższy do niedawna biurowiec Świata Empire State Building czy słynny most Golden Gate Bridge oraz wiele innych.

Dominująca pozycja na rynku, doskonała  jakość i niezawodność narzędzi, zaowocowało zaproszeniem do współpracy z NASA. Chicago Pneumatic jest między innymi dostawcą najwyższej jakości urządzeń i podzespołów pneumatycznych odpowiedzialnych, szczególnie za bezpieczeństwo astronautów. NASA użyła między innymi specjalnych silników pneumatycznych w kapsule Apollo, odpowiedzialnych za obrót kapsuły w drodze powrotnej na ziemię oraz sterowanie zasuwą wyjściową umożliwiającą bezpieczne opuszczenie kapsuły po wylądowaniu.

Od około 30 lat firma Chicago Pneumatic oficjalnie jest obecna na naszym rynku.

W warsztatach samochodowych narzędzia pneumatyczne zaczęły cieszyć się coraz większym powodzeniem wraz z pojawieniem się opony zimowej, rozbudową sieci warsztatów wymiany ogumienia i mechaniki.

Narzędzia pneumatyczne CP oprócz najwyższej jakości, trwałości i niezawodności charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi jak duża moc, niska waga, niskie zużycie powietrza, niski poziom hałasu i wibracji. Powyższe czynniki decydują o tym, że narzędzia pneumatyczne CP są obecnie wiodące w swoich klasach.

 

www.cp.com

ostatnia modyfikacja: 24.11.2014 r. 110 odsłon